پژوهشگاه صنعت نفت

 

دكتر شهاب گرامي، رئيس پژوهشكده ازدياد برداشت از مخازن نفت و گاز، روز دو شنبه 18 اردیبهشت ماه در بازدید خود از دستاوردهای پژوهشگاه در نمایشگاه نفت و گاز ، اين پژوهشكده را مركزي مستقل در حوزه ازدياد برداشت معرفی کرد و گفت : این پژوهشكده داراي زير گروه هايي نظير ازدياد برداشت ثالثيه، مديريت آب توليدي و تزريق آب، گاز ميعاني و همچنين بهينه سازي توليد است .

وي ادامه داد: در حال حاضر مطالعات دو ميدان در قراردادهاي جديد به اين پژوهشكده واگذار شده است كه يكي از آنها ميدان بي بي حكيمه است كه با مناطق نفت خيزجنوب همكاري مي كنيم و میدان دوم نیز پارس جنوبی است که لایه‌های گازی و نفتی را شامل می‌شود.

گرامي به همكاري گسترده شركت هاي داخلی و خارجی كشور تاكيد كرد و گفت: هم اكنون شبكه های متنوعي از حوزه هاي دانشگاهي خارج از كشور ومشاورين داخليدر اين پژوهشكده شکل گرفته است که پژوهشگاه یکی از شبکه‌های پژوهشكده ازدياد برداشت است.

رئيس پژوهشكده ازدياد برداشت بر ضرورت استفاده از تخصص پژوهشگران پژوهشگاه در حوزه هاي مختلف آزمايشگاهي و مهندسي نيز تاكيد كرد و افزود :ارتباط و تعامل اين پژوهشكده با پژوهشگاه بسيار نزديك بوده و تمامي فعاليت هاي آزمايشگاهي كه ديگر بخش ها قادر به انجام آن نيستند، توسط پژوهشگاه انجام مي شود.

وي در خاتمه تصريح كرد: پژوهشگاه به عنوان يك مركز عالي در كل كشور محسوب شده كه در حوزه هاي پايين دست و بالادست صنعت نفت خدمات شايسته اي را ارايه مي كند و با توجه به قابليت هاي موجود در اين پژوهشگاه قطعاً پژوهشكده ازدياد برداشت در پروژه هاي خود از آن بهره مند خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت