پژوهشگاه صنعت نفت

با امضاء تفاهم نامه پژوهشگاه و بخش خصوصی انجام گرفت؛

توسعه تولید لوله های کامپوزیتی مورد نیاز صنعت نفت و گاز

 

 

در چهارمین روز نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت تولیدی صنعتی فراسان به امضا رسید.

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری پژوهشگاه صنعت نفت درحاشیه امضا این تفاهم نامه گفت: اولین پروژه نصب لوله نفت خام کامپوزیتی به طول 15 کیلومتر در مناطق نفتخیز جنوب ، سال گذشته توسط پژوهشگاه اجرا شد و این تفاهم نامه در راستای گسترش این پروژه به امضا رسیده است.

وی با اشاره به این مطلب که شرکت فراسان از شرکت های مهم درزمینه تولید لوله و قطعات کامپوزیتی است ، موضوع تفاهم نامه را همکاری مشترک در زمینه "تولید لوله های کامپوزیتی مورد نیاز صنعت نفت و گاز و قطعات کامپوزیت برای دکل ها و سایر نیازمندی های صنعت" عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد این همکاری مشترک، منجر به تجاری سازی و تولید انبوه در این زمینه شود.

وی افزود استفاده از این نوع لوله ها در سیالات هیدروکربنی، باعث کاهش هزینه خوردگی و نگهداشت خطوط لوله می شود..

نماینده شرکت فراسان در ادامه، ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: بعد از بازدیدها و مذاکرات متعدد از سوی متخصصین و کارشناسان پژوهشگاه، زمینه های انعقاد این تفاهم نامه مهیا شد.

معاون فناوری پژوهشگاه صنعت نفت نیز انعقاد این تفاهم نامه را آغاز یک همکاری بلند مدت دانست و ابراز امیدواری کرد که توسعه کاربرد کامپوزیت ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، سرلوحه تولید و ارائه محصولات جدید به این صنعت عظیم در کشور قرارگیرد

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت