پژوهشگاه صنعت نفت

 

رييس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسم معارفه معاون برنامه‌ريزي :

كيفيت، سرعت و قيمت ، سه ركن اصلي در ميدان رقابت است

 روز سه‌شنبه،‌ نوزدهم دي‌ماه مراسم معارفه دكتر احمد فرمهيني فراهاني و توديع مهندس محمد حميد ايجازي، با حضور دكتر جعفر توفيقي و جمعي از معاونان، مديران و كاركنان در اين مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه، در اين مراسم دكتر توفيقي رييس پژوهشگاه، آرمان مشترك تمامي كاركنان سازمان را تعالي و ارتقاء جايگاه ملي و بين‌المللي اين سازمان دانست و افزود: همه کارکنان پژوهشگاه، در مسير پر فراز و نشيبي كه طی کرده تا به يك نشانِ ملي تبديل شود سهیم هستند واین حمايت باید در جهت بهبود مستمر و ارتقاء جايگاه حقیقی پژوهشگاه، ادامه یابد.

ايشان "كيفيت" را عنصري كليدي در حوزه تحقیقات و ارائه خدمات فناورانه دانست و گفت: در صحنه رقابت، كيفيت كالا و خدمات از اهمیت بسزایی برخوردار است و دسترسي به بالاترين كيفيت مستلزم یادگیری، آموزش و تعامل گسترده و مداوم با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي معتبر دنيا ست.

وي با تاكيد بر اين‌كه حضور پژوهشگاه در عرصه ملي و بين‌المللي بايد با بهره‌گيري از تمامي ابزار‌ها و امكانات محيطي صورت پذيرد، تصريح كرد: پژوهشگاه سازماني ماموريت‌گرا محسوب مي‌شود و ماموريت اصلي آن تزريق دانش و فناوري به صنعت نفت، گاز، پالايش، پتروشيمي و ساير صنايع مرتبط است.

توفيقي، سرعت را از ديگر‌ محور‌هاي عرصه رقابت خواند و گفت: امروزه دنيا، دنياي سرعت است و تبديل علم به ثروت كه از مسير فناوري مي‌گذرد بسيار حايز اهميت است و فلسفه اصلي ايجاد شركت‌هاي دانش بنيان و پارك‌هاي علم و فناوري، افزايش سرعت در تبديل دانش به فناوري و تجاري‌سازي ايده‌هاست.

رييس پژوهشگاه با تاكيد بر اين‌كه تقلیل بوروكراسي، يكي از معيار‌هاي کاهش زمان در انجام پروژه‌ها مي‌باشد، ادامه داد: ارائه خدمات به بازارهای هدف با كم‌ترين زمان و قیمت و بالاترین کیفیت، از ارکان ورود به میدان رقابت است و برای بهره گیری از فرصت‌ها، باید اصل بوروكراسيزدايي که در اكثر شركت‌هاي پيشرو در دنيا اجرا مي‌شود را عملی ساخت .

توفيقي در خاتمه تصريح كرد: اين مركز تحقيقاتي و بين‌المللي از صلاحيت و شايستگي بسياري برخوردار است و مي‌تواند با ارتقاء جايگاه خود، تكيه‌گاه مناسبي براي صنعت نفت محسوب شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت