پژوهشگاه صنعت نفت

مهندس بیطرف در نمایشگاه کیش تاکید کرد: توسعه فناوری با همکاری مراکز پژوهشی و دانشگاهی داخلی

حبيب ا... بيطرف در مراسم افتتاحيه چهاردهمين نمايشگاه انرژي كيش به ظرفيت هاي موجود در صنعت نفت و گاز كشور اشاره كرد و گفت:ايران دارنده ٩ درصد ذخاير نفت جهان است و اين توانايي را داريم كه روزانه ٦ ميليون بشكه نفت خام توليد كنيم.

وي با بيان اينكه كشور ما علاوه بر نفت، دارنده ١٨ درصد از ذخاير گاز طبيعي جهان است تصريح كرد: ايران دارای پتانسيل توليد سالانه حدود ٤٠٠ ميليارد متر مكعب گاز طبيعي است ،نه درصد از ذخاير نفت خام جهان را دارد و به لحاظ توليد نيز ٤ درصد نفت خام جهان را توليد مي كند. از اين رو مي توان اين كشور را بزرگ ترين دارنده مجموعه ذخاير نفت و گاز طبيعي در جهان دانست

وی تصريح كرد: سرمايه گذاري در بخش نفت و گاز كشور از اهداف برنامه ششم توسعه در بالادستي ١٣٤ ميليارد دلار و بخش پايين دستي ٦٧ ميليارد دلار است.

بيطرف به برنامه هاي مهم وزارت نفت در توسعه فناوري اشاره كرد و افزود: توسعه ميادين نفت و گاز با مدل IPC، توسعه فناوري در فرآيند ساخت داخل تجهيزات و كالاهاي پرمصرف در صنعت نفت و گاز، توسعه فناوري در اجراي قرارداد پژوهشي حوزه بالادست و پایین دست با دانشگاه ها و مراكز پژوهشي معتبر داخلي از مهمترين اين برنامه ها است

ایشان در همین راستا به تاسيس مراكز ازدياد برداشت در پژوهشگاه ها و دانشگاه هاي تراز اول كشور تاکید كرد و افزود:اين همكاري ها در غالب ٩ قرارداد پژوهشي ميدان محور در حال پيگيري است كه مطالعه ميدان اهواز در اين قرارداد به پژوهشگاه صنعت نفت واگذاري شده است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت