پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر محمد ایازی عنوان کرد: اولين اتاق تست كشور با توان متخصصين داخلي

مهندس حبيب ا... بي طرف،معاون وزير نفت در چهاردهمين نمايشگاه انرژي كيش از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت بازديد و توضیحاتی  در خصوص پروژه ميكرو سي اچ پي ( CHP ) دریافت کرد.

دكتر محمد ايازي، رييس پژوهشكده انرژي پژوهشگاه، در این بازدید با اشاره به اين كه اين پروژه، توليد برق و حرارت را به صورت همزمان مهيا مي سازد گفت: هدف از انجام اين پروژه توليد همزمان برق و حرارت به منظور افزايش راندمان است و اساس كار اين تكنولوژي استفاده از يك موتور دائم كار گاز سوز است كه بتواند با دور ثابت براي مدت زمان طولاني كار كند

وي با تاکید بر اینکه اين پروژه با حمايت شركت بهينه سازي مصرف سوخت آغازشده و مراحل پاياني را طی می کند افزود: به منظور راه اندازي اين پروژه مطالعات گسترده اي بر روي موتورهاي داخلي صورت گرفته و در نهايت موتور OHVBكه توليد داخل است انتخاب شده است.

ايازي بر طراحي و ساخت کامل قطعات توسط پژوهشگاه و يك شركت داخلي تصریح کرد وافزود: پس از تغييرات گسترده در اين موتور توانستيم آن را به يك موتور دائم كار تبديل كنيم.

رييس پژوهشكده انرژي پژوهشگاه در توضیح  ویژگی های این موتور گفت: توان اين دستگاه ١٤ كيلو وات برق و ٣٥ كيلو وات حرارت است و راندماني در حدود ٩٠ درصد دارد و قيمت آن در مرحله تجاري سازي حدود ١/٤ قيمت مشابه اروپايي آن خواهد بود.

وی در خاتمه تاکید کرد: در كنار اين پروژه، اتاق تستي براي كنترل كيفيت MCHP و GHP طراحي و ساخته شده كه اولين اتاق تست كشور محسوب مي شود و تمامي مراحل آن توسط متخصصين داخلي انجام شده است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت