پژوهشگاه صنعت نفت

تفاهم‌نامه همكاري علمي، پژوهشي و آموزشي بين واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد و پژوهشگاه صنعت نفت با هدف استفاده بهينه و هم افزايي از توانمندي‌هاي طرفين براي شكل‌گيري مجموعه‌اي از طرح‌هاي پژوهشي، كاربردي و ملي به امضاء رسيد.  

به گزارش واحد خبر ارتباطات، دكتر محمد رضا جعفري نصر، مشاور رييس پژوهشگاه صنعت نفت، با تاكيد بر اين‌كه الزامات و راهكارهاي قانوني براي همكاري‌هاي بيشتر بين مراكز آموزشي و پژوهشي فراهم است گفت: به دليل قدمت و سابقه پژوهشگاه در سه حوزه بالادستي، پايين دستي و انرژي و محيط زيست در نفت بر آن شديم تا به عنوان گام اول براي شروع پروژه‌ها و دوره‌هاي كوتاه مدت آموزشي مشترك تفاهم نامه‌اي با واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد به امضاء برسانيم.

جعفري نصر با اشاره به حضور اساتيد و مسئولين دانشگاه علوم و تحقيقات در جلسات و شوراهاي مختلف پژوهشگاه تصريح كرد: بايد از توانمندي‌ها و پتانسيل‌هاي طرفين به نحو شايسته‌اي در راستاي اهداف و سياست‌هاي‌ وزارت نفت كه بيشتر معطوف به حوزه بالادستي نفت است استفاده حداكثري كرد.

وي در ادامه افزود: پس از انجام مذاكرات بين طرفين، تفاهم نامه‌اي بين دكتر علي عباس پور، رييس واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد و دكتر حميد رضا كاتوزيان، رييس پژوهشگاه صنعت نفت به منظور همكاري‌هاي مشترك و استفاده از امكانات دو جانبه اين دو مركز به امضاء رسيد.

اين عضو هيئت علمي پژوهشگاه با بيان اينكه براي اجرايي شدن اين تفاهم‌نامه قرار است تا كميته مشتركي متشكل از نمايندگان واحد علوم و تحقيقات و پژوهشگاه تشكيل شود گفت : اين كميته مسئوليت پيگيري و اجرايي كردن مفاد اين تفاهم‌نامه را بر عهده خواهد داشت.

وي با اشاره به اينكه محورهاي توافق شده بيشتر در حوزه بالادستي نفت است، اظهار كرد:  انجام پروژه‌هاي دانشجويي در مقطع دكتري و كارشناسي ارشد، مشاركت در برگزاري دوره‌هاي كوتاه مدت و كارگا‌هاي آموزشي نيز از جمله مفاد اين تفاهم‌نامه است.

به گفته جعفري نصر انجام طرح‌ها و پروژه‌هاي پژوهشي ملي، استفاده از فرصت‌هاي مطالعاتي مصوبه هيئت رييسه پژوهشگاه، برگزاري سمينارها و همايش‌هاي بين‌المللي مشترك با توجه به زيرساخت‌هاي مشترك هر دو مركز از ديگر موضوعات مورد توافق طرفين است.

دكتر جعفري نصر با اشاره به برگزاري سومين دوره دكتري پژوهشي در پژوهشگاه صنعت نفت، گفت: اميدواريم اين دوره را به شكلي ساماندهي كنيم كه با مشاركت واحد علوم و تحقيقات، دانشجويان بيشتري جذب اين مركز شوند.

وي در خاتمه محورهاي فعاليت در چارچوب اين تفاهم‌نامه را شامل حوزه بالا دست و توسعه ميادين ، علوم زمين، اكتشاف و توليد ، حوزه  پايين دست و مهندسي شيمي ، انرژي و محيط زيست برشمرد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت