پژوهشگاه صنعت نفت

رئیس پژوهشکده علوم و فناوریهای شیمیایی پژوهشگاه صنعت نفت  در مراسم رونمایی از سوخت بیودیزل گفت: دانش تولید این سوخت با استفاده از پایه های گیاهی در مقیاس ٥٠٠ کیلوگرم و پس از فرمولاسیون با گازوئیل، تحت آزمایش های شیمیایی و موتوری قرار گرفته است.

امیرناصر احمدی افزود: این سوخت هم اکنون در مرحله اجرای تستهای میدانی در مینی بوسهای پژوهشگاه صنعت نفت در سطح نمایشگاه است و ارزیابی های نهایی آن در حال انجام است.

احمدی محدود و رو به اتمام بودن ذخایر سوخت‌های فسیلی در بسیاری از کشورهای جهان را از جمله ضرورت‌های توسعه سوخت‌های گیاهی اعلام کرد و افزود: حتی کشورهای دارای ذخایر فسیلی در جهت استفاده از سوخت‌هایی با منشا گیاهی گام‌های بلند برداشته‌اند.

رئیس پژوهشکده علوم و فناوریهای شیمیایی پژوهشگاه صنعت نفت پیشتر از دستیابی به دانش تولید سوخت گیاهی (بیودیزل) به صورت پیوسته در این پژوهشگاه خبر داده بود.

احمدی با بیان اینکه پیش از این تولید این سوخت به صورت ناپیوسته در پژوهشگاه صنعت نفت انجام می شد، گفته بود: یکی از مزایای تولید این سوخت به صورت پیوسته، کاهش هزینه‌های سرمایه‌گذاری است؛ کشورهایی مانند برزیل، هند و چین نیز به دلیل امکان کشت گیاهان مختلف با دانه‌های روغنی، بر توسعه بیودیزل تمرکز کرده‌اند.


 

 

 {jcomments on}

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت