پژوهشگاه صنعت نفت

منبع خبر: واحد خبر پژوهشگاه

اولین پورتال 4 زبانه حوزه نفت و گاز رونمایی شد

اولین پورتال چهار‏زبانه ( فارسی، انگلیسی، عربی و روسی) حوزه نفت و گاز با حضور رییس پژوهشگاه صنعت‏ نفت، مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت، رییس روابط‏عمومی شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران و روسای این مجموعه به طور رسمی در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.

پورتال چهار‏زبانه پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان پورتال بازوی تحقیق و توسعه وزرات نفت ، صبح امروز، شنبه (27 اردیبهشت)  در روز جهانی ارتباطات و روابط‏عمومی راه اندازی شد.

دکتر حمید رضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به سابقه شکل‏گیری صنعت ارتباطات گفت: قدرت‏های اقتصادی بزرگ دنیا با هدف کنترل افکار عمومی و دستیابی به مقاصد سیاسی خود، نسبت به شناسایی و به‏کارگیری علم ارتباطات اقدام کردند؛ اما خوشبختانه به تدریج بهره‏برداری مثبت از علم ارتباطات در جهان شکل گرفت و این علم به صنعتی قدرتمند تبدیل شد.

وی تصریح کرد: یکی از محورهای اساسی در رشد توسعه اقتصادی کشور گسترش صنعت ارتباطات و روابط‏عمومی است که در کشور ما مورد توجه اساسی قرار گرفته است.

کاتوزیان تأکید کرد: در کشور ما نیز حضور مدیران فرهیخته در بخش‏های مختلف صنعت ارتباطات نشان دهنده اهمیت روزافزون آن در بین مدیران کشور در عالی ترین سطوح است .

 وی در پایان اظهار داشت: پژوهشگاه نیز با درک ضرورت بهره‏برداری صحیح از فضای مجازی اقدام به راه‏اندازی پورتال چهار زبانه کرد که با این روش می‏توان با صنعت و افکار عمومی در داخل و خارج از کشور ارتباط مناسب‏تری برقرار کرد.

پژوهشگاه صنعت نفت چشم و چراغ صنعت نفت ایران است

اکبر نعمت‌اللهی رییس کل روابط‏عمومی وزارت نفت، در مراسم رونمایی از اولین پورتال چهار‏زبانه (فارسی، انگلیسی، عربی و روسی) حوزه نفت و گاز گفت: با توجه به نگاه جهانی نسبت به ایران ضروری است تلاش کنیم چهره زیبای صنعتی ، پژوهشی و فرهنگی شایسته و درخوری از ایران به جهانیان ارایه دهیم.

هدف اولیه برای ایجاد ارتباطات، توسعه صنعت و تولید کشور است که باید انقلاب جدیدی در این عرصه ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه بسترسازی‌ها آماده شده تا عرصه برای ورود به بازارهای جهانی فراهم شود.
روابط‏عمومی تیغ دو لبه است که می‌تواند با اطلاع‏رسانی وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد.

نعمت‌اللهی اظهار داشت: ‌باتوجه به اینکه در حال حاضر دیپلماسی انرژی در کشور شکل گرفته این امر مهم نیازمند ارتباطات و اطلاع‌رسانی گسترده است تا بتوانیم بخش‌های بنیادی این صنعت را گسترش دهیم.
فعالیت‌هایی که در این عرصه انجام شده بیشتر بر پایه علم و دانش و تخصص مجموعه پژوهشگاه نفت بوده است ؛ در همین راستا پژوهشگاه صنعت  نفت گام‏های مهمی را برداشته است.

 رییس اداره کل روابط عمومی وزارت نفت تأکید کرد: پژوهشگاه چشم و چراغ صنعت نفت ایران است  و در همین راستا می توان با ایجاد باشگاه پژوهشگران به صورت مجازی در صنعت نفت زمینه‌ای برای توسعه دانش و ارتباطات در صنعت کشور را فراهم کرد.

نعمت الهی همچنین برنامه پژوهشگاه صنعت نفت را برای راه اندازی بخش خبری این پژوهشگاه در آینده، اقدام مناسبی دانست و افزود: پژوهشگاه می تواند در این زمینه به یک خبرگزاری علمی و پژوهشی مبدل شود.

دکتر نعمت اللهی در پایان با اشاره به راه اندازی موزه های صنعت نفت اظهار داشت: پژوهشگاه صنعت نفت با راه اندازی کمیته علمی می تواند در هم‏فکری برای ایجاد این موزه کمک شایان توجه ای به صنعت نفت کند.

خاطرنشان مي شود این سایت به آدرسwww.ripi.ir  قابل دسترس كاربران است.


 

 

 {jcomments on}

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت