پژوهشگاه صنعت نفت

بهمن- اسفند 92

 

در نشست روسای روابط عمومی‏ های شرکت ملی نفت مطرح شد:

روابط عمومی ‏های صنعت نفت، نیازمند تحول استراتژیک هستند

 

ساختار روابط عمومی‏ های شرکت ملی نفت و به تبع آن عملکرد آن‏ها، پاسخگوی نیازهای صنعت نفت نبوده و نیازمند تحول استراتژیک است و این بخش هم‏سطح سایر بخش‏های تخصی صنعت نفت توسعه نیافته است.

مجتبی راد رییس ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت در نشست صمیمی روسای روابط عمومی‏های شرکت ملی نفت با بیان این مطلب گفت: برای ارتقاء جایگاه روابط عمومی‏ها، نیازمند یک تغییر علمی در ساختارهای موجود هستیم و بهترین استراتژی، استراتژی ارتباطات یکپارچه، مخاطب‏ محور، پیشبرانه با الگوی تفاهم بازخورد و فهم متقابل است و تغییر عنوان از روابط عمومی به ارتباطات تنها یک تغییر نام نیست بلکه یک تحول استراتژیک است.

راد گفت: پیاده ‏سازی ساده ‏ترین فرمول‏های ارتباطی تا پیچیده ‏ترین بسته ‏های ارتباطی، نیازمند وجود ارتباطات مدرن در بدنه شرکت ملی نفت و همچنین در کل بدنه صنعت نفت است تا مجموعه صنعت نفت را در بازگشت به اعتبار بین‏ المللی خود یاری رساند.

وی گفت: برای بازگشت امید به بدنه کارکنان صنعت نفت، موضوع ارتباط با کارکنان و امورفرهنگی می‏بایست به عنوان یکی از اولویت‏های ارتباطات مجموعه نفت در دستور کار قرار گیرد تا هر یک از پرسنل نفت به عنوان یک رسانه، از اعتبار صنعت نفت کشور، صیانت نماید.

راد افزود: روابط عمومی که در معرفی خود، موفق نبوده چگونه می‏‏تواند در معرفی سازمان خود و صیانت از نام و نشان آن در ذهن مخاطبین صیانت نماید؟ بر همین اساس تغییر و ارتقاء عملکرد خود روابط عمومی در تغییر نگاه مجموعه به آنها تاثیر اصلی و بی‏بدیل دارد و در احساس نیاز مدیریت ارشد سازمان‏ها و شرکت‏های خودمان نیز موثر است.

رییس ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت گفت: اولین اقدامی که در راستای نگرش حرفه‏ای ریاست پژوهشگاه در حوزه ارتباطات آن صورت پذیرفته است، تغییر ماهوی روابط‏عمومی به ارتباطات است که گام‏های نخستین را برداشته‏ایم و طی برنامه تدوین شده براساس استراتژی ارتباطات پژوهشگاه طی 3 سال، این حوزه را به عنوان ارتباطات برتر حوزه نفت مطرح خواهیم کرد.

خاطر نشان می‏شود: ششمین گردهمایی روسای روابط ‏عمومی‏ های صنعت نفت از جمله روابط‏ عمومی ‏های شرکت نفت از تاریخ 30 بهمن لغایت 1 اسفند در ماهشهر برگزار می‏شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت