پژوهشگاه صنعت نفت

وزير نفت در بازديد از پژوهشگاه صنعت نفت عنوان كرد؛

چند مخزن مهم كشور با هدف توسعه به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار مي شود

 

 

چند مخزن مهم كشور به منظور ارايه راه حل‌هاي عملياتي ، مدل سازي  و توسعه در آينده نزديك به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار خواهد شد.

مهندس بيژن زنگنه ، وزير نفت، امروز سه شنبه 11 شهريور ماه طي بازديدي از پژوهشگاه صنعت نفت با بيان اين مطلب گفت: بر اساس سياست هاي جديد وزارت نفت و به منظور صيانت از منابع انرژي، مسئوليت كامل و افزايش بازيافت تعدادي از  مخازن به عهده دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ خواهد بود.

وزير نفت افزود: از اين پس تمامي فعاليت‌هاي مربوط به مخازن واگذار شده به پژوهشگاه برعهده آن مركز بوده و از صفر تا صد فعاليت‌ها را بايد آن نهاد انجام دهد و در آن زمينه صاحب كرسي شود.

بيژن زنگنه با بيان اينكه اين مراكز بايد به طور مستقل و متمركز بر روي مخازن مطالعه و تحقيق كنند گفت: فعاليت‌هاي هر بخش از مخزن نبايد به شركت‌هاي متفاوت واگذار شود بلكه يك مديريت واحد از سوي دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌  انجام مي‌پذيرد و با توجه به توانمندي‌هاي موجود، فرآيندهاي مختلف مربوط به مخزن را بين شركاي خارجي معتبر و ذي نفعان و همكاران تقسيم كنند.

وي با اشاره به اينكه هنوز نمي توان در خصوص واگذاري مخزني مشخص به پژوهشگاه اظهار نظر قطعي كرد گفت: اين امر مستلزم برگزاري جلسات مشترك بين پژوهشگاه و شركت ملي نفت است، ولي قطعا 3 تا 4 مخزن بزرگ به پژوهشگاه واگذار خواهد شد كه مسئوليت پژوهش و پاسخ به سوالات عملياتي در ارتباط با مخازن واگذار شده بر عهده اين مركز پژوهشي خواهد بود.

وي در خاتمه افزود: نهادهايي كه راهبري توسعه مخازن را به عهده مي‌گيرند در جايگاه كارفرما هستند كه بايد در تعامل و همكاري تنگاتنگ با شركت‌هاي خارجي، اطلاعات و فهم فني خود از مخزن را ارتقاء دهند.


 برای دیدن گالری تصاویر مراسم اینجا را کلیک نمایید.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت