پژوهشگاه صنعت نفت

با دانش فني پژوهشگاه صنعت نفت انجام مي شود

نصب تجهيزات حساس به نشت گاز (Odorant) در فاز 1 پارس جنوبي

 

 

با دانش فني پژوهشگاه صنعت نفت انجام مي شود نصب تجهيزات حساس به نشت گاز (Odorant) در فاز 1 پارس جنوبي تجهيزات توليد مواد بوداركننده گاز (Odorant) به منظور اطلاع از نشت گاز در كمترين مدت زمان ممكن، در فاز 1 پارس جنوبي با دانش فني پژوهشگاه صنعت نفت در حال نصب است و سال آينده راه اندازي مي شود.

رئيس پرديس پژوهش و توسعه صنايع پايين دستي نفت پژوهشگاه صنعت نفت در گفت و گو با خبرنگارnioc  با اعلام اين خبر گفت: پژوهشگاه صنعت نفت دانش فني توليد مواد بودار براي تركيب با گاز طبيعي را چندي پيش كسب كرد و پس از انجام مراحل آزمايشگاهي و پايلوت، اكنون آن را در سطح صنعتي اجرا مي كند.
محمد تيموري با بيان اينكه هم اكنون نياز كشور به مواد بودار كننده گاز (Odorant) با خريد از كشورهاي اروپايي تامين مي شود، گفت: سال آينده با راه اندازي تجهيزات توليد مواد بوداركننده در فاز 1 پارس جنوبي، افزون بر اينكه كشور در اين حوزه به خودكفايي كامل مي رسد، زمينه صادرات آن نيز فراهم مي شود.
تيموري با تاكيد بر اينكه توليد مواد بوداركننده گا(Odorant) ز در كشور براي نخستين بار انجام مي شود، تصريح كرد: با توليد مواد بودار كننده گاز، سالانه از خروج ميليون ها دلار ارز از كشور جلوگيري مي شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت