پژوهشگاه صنعت نفت

 
رئیس پژوهشگاه نفت در گفتگو با ایلنا:
میزان برداشت برخی شرکت‌‎های نفتی از کارون به صفر رسید
4/10/92
 
آموزش پرسنل و ارائه خدمات آزمایشگاهی از جمله خدماتی است که پژوهشگاه به صنعت نفت دیگر کشورها ارائه کرده و همچنین با برخی دانشگاه‌های خارج از کشور نیز ارتباط خدمات آموزش داشته‌ایم.
 
 

 

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: بخشی از پساب‌های صنعتی تصفیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد بطوری که میزان برداشت از آب کارون دربرخی شرکت‌هایی که در جنوب کشور کار می کنند به صفر رسیده است.

حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص نحوه تعامل پالایشگاه با سایر کشورها و صادرات خدمات و تکنولوژی به خارج از کشور اظهار داشت: در حال حاضر پژوهشگاه با تشکیلات نفتی و گازی بسیاری کشورها از جمله سودان، عراق و کویت ارتباط داشته و خدماتی به آنان ارائه می‌کند.

وی افزود: آموزش پرسنل و ارائه خدمات آزمایشگاهی از جمله خدماتی است که پژوهشگاه به صنعت نفت دیگر کشورها ارائه کرده و همچنین با برخی دانشگاه‌های خارج از کشور نیز ارتباط خدمات آموزش داشته‌ایم.

کاتوزیان در ادامه در خصوص برنامه‌های پژوهشگاه در زمینه کاهش برداشت از آب کارون برای استفاده‌های صنعتی گفت: در حال حاضر بخشی از پساب‌های صنعتی تصفیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد بطوری که میزان برداشت از آب کارون دربرخی شرکتهایی که در جنوب کشور کار می کنند به صفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی صورت گرفته پساب شرکت‌ها به کارون نمی‌ریزد، خاطرنشان کرد: اکنون کارون با توجه به اقدامات انجام شده در شرایط مطلوبتری قرار گرفته زیرا شرکت‌ها از آب کارون استفاده نمی‌کنند و با تصفیه پساب‌های خودشان آب مورد نیازخود را تامین می‌کنند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت