پژوهشگاه صنعت نفت

مسووليت پژوهشگاه نفت؛ توليد و تدوين تکنولوژي

3/10/92

يکي از آرزوهاي کشور بعد از جنگ، دست يابي به توان ساخت يک واحد نفتي بدون کمک کشورهاي خارجي بوده است که هم اکنون رنگ واقعيت به خود گرفته است.
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاري موج، محمد تيموري، رئيس پژوهش هاي پايين دستي پژوهشگاه صنعت نفت درجمع خبرنگاران رسانه ها، با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در حوزه ي پايين دستي نفت و گاز گفت: آماده سازي واحد بنزين سازي پالايشگاه اراک، ايجاد 4 واحد بنزين بازيافتي در خارک و مطالعات پالايشگاه 30 هزار بشکه اي قشم از جمله اقدامات انجام شده در اين بخش بوده است.
وي افزود: استفاده از فناوري هاي نوين مانند نانو و هيدرات نيز از اقدامات ديگر اين پژوهشگاه است که بر اساس تقاضا محوري انجام مي شود.
تيموري در مورد ايجاد واحد هاي نمايشي نيز گفت: واحدهاي نمايشي سولفيران و DMC را با هزينه پژوهشگاه ايجاد کرده، اما؛ در مورد ساير بخش ها با کمک بخش هاي ديگر اين مهم انجام شده است.
وي ادامه داد: در توسعه ي فناوري با بخش هاي ديگر مانند وزارت صنايع و معادن در توليد کک همکاري هاي مناسبي صورت گرفته است.
رئيس پژوهش هاي پايين دستي پژوهشگاه صنعت نفت درباره همکاري پژوهشي با بخش خصوصي نيز گفت: تا کنون دانش فني 82 طرح به بخش خصوصي و واحدهاي صنعتي ارائه شده است.
وي تصريح کرد: يکي از مشکلات صنعت نفت کشور، گوگرد توليدي در اين صنعت بوده است که به علت بي استفاده ماندن بخش اعظمي از اين محصول، کشور و صنعت نفت را با مشکلاتي رو به رو ساخته بود.
تيموري ادامه داد: پژوهشگاه براي برطرف کردن اين مشکل، راه هاي گوناگوني را از جمله توليد آسفالت گوگردي و کمپوست ارائه کرده است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت