پژوهشگاه صنعت نفت

آغاز همكاري هاي دو جانبه ايران و اندونزي/ چاه هاي مرده نفت در اندونزي احيا مي شوند

 

رئيس پارلمان اندونزي در ديدار با رئيس پژوهشگاه صنعت نفت خواهان همكاري و ايفاي نقش اين پژوهشگاه براي احيا چاه هاي مرده و برگرداندن آنها به چرخه توليد شد. 

 

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني شركت ملي نفت ايران، مرزوق علي؛ رئيس پارلمان اندونزي، سفير و هيئت همراه آنها با حضور در پژوهشگاه صنعت نفت از توانمندي هاي اين مركز تحقيقاتي بازديد كردند.

در ديدار نفت رئيس پارلمان اندونزي درباره راه هاي توسعه مناسبات و زمينه هاي مشترك همكاري با حميدرضا كاتوزيان؛ رئيس پژوهشگاه صنعت به بحث و تبادل نظر پرداخت.

 مرزوق علي در اين ديدار با اشاره به وجود بيش از يكهزار چاه مرده در اين كشور و فقدان فناوري مناسب براي بهره برداري از آنها، خواهان همكاري و ايفاي نقش پژوهشگاه صنعت نفت در دستيابي به اين فناوري براي برگرداندن اين چاه ها به چرخه توليد شد.

اعلام آمادگي پژوهشگاه صنعت نفت براي تاسيس مركز تحقيقاتي در اندونزي

كاتوزيان نيز ضمن استقبال از گسترش همكاري ها و بيان تجربيات و فعاليت هاي پژوهشگاه صنعت نفت در صنايع بالادستي و احياي چاه هاي قديمي، آمادگي اين پژوهشگاه را براي تاسيس مركز تحقيقاتي، آموزشي و آزمايشگاهي نفت در اندونزي اعلام كرد.

وي با اشاره به تجربيات پژوهشگاه صنعت نفت در عرصه انتقال فناوري، توسعه فناوري هاي نوين و همكاري هاي بين المللي، از آمادگي اين موسسه براي انتقال تجربيات در زمينه شناسايي و اكتشاف منابع نفتي خبر داد.

در پايان اين جلسه، رئيس پارلمان اندونزي و هيئت همراه با بازديد از مجموعه هاي آزمايشگاهي و تحقيقاتي مهندسي نفت در پژوهشگاه، از نزديك با فعاليت ها و موفقيت هاي اين مركز آشنا شدند. 

 

 

 

 

 

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت