پژوهشگاه صنعت نفت

مشاركت پژوهشگاه در برگزاري سومين دوره جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري

 

دانش، فناوری و نوآوری در دنیای امروز نقشی چشمگیر در ارتقاء بهره‌وري و رقابت‌پذیری بين‌المللي بنگاه‌های اقتصادی ایفا نموده و کلید مزیت رقابتی و خلق ثروت ملی به شمار می‌رود؛ بگونه‌ای که اگر بنگاه‌های اقتصادی کشور به این مقوله توجه نموده و توسعه دانش، فناوری، نوآوری و تجاری‌سازی نتایج آن را سرلوحه خود قرار دهند، توسعه اقتصادی و رفاه ملی گریزناپذیر خواهد بود. بر اين اساس، سياست کلي جمهوري اسلامي‌ ايران در چارچوب اقتصاد مقاومتی، توسعه اقتصاد دانش‌بنيان با رويکرد صادرات محور و در نتيجه ارتقاء جايگاه اقتصادي کشور در منطقه به عنوان قطب اول علمي، فناوري و اقتصادي مي‌باشد.

به گزارش معاونت فناوري و روابط بين الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در چارچوب سياست‌هاي فوق، انجمن مدیریت فناوری ایران با حمايت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مشارکت جدي سایر نهادهای مرتبط، با توجه به بیش از یک دهه فعالیت موثر در این عرصه، بر اساس مطالعات گسترده ملی و بین‌المللی اقدام به طراحی «جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری» نموده است.

گفتني است  ضمن ارزیابی توانمندي‌ها و عملکرد فناورانه و نوآورانه بنگاه‌ها، به الگوسازی و ارتقای توانایی‌های بنگاه‌ها و نهایتاً توانایی‌های ملی در توسعه فناوری و نوآوری کمک نماید.

بر اين اساس جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري با هدف ارائه يک مدل بلوغ براي ارتقاء قابليت‌هاي فناوري و نوآوري در سازمان‌ها طراحي شده است تا بتوانند با شناخت چالش‌هاي خود در هر مرحله، گام‌هايي به‌سوي رقابت‌پذيري پايدار بردارند.

خاطر نشان مي شود اين مدل که 4 سطح از بلوغ را در اين عرصه ارائه مي‌کند، سير عملکرد بين‌المللي و حرکت مبتني بر شکل‌گيري قابليت‌هاي درون‌زاي فناوري و نوآوري را ترسيم مي‌نمايد. سطوح اين جايزه در شكل زير مشخص است.

 

 

 

به گزارش معاونت فناوري و روابط بين الملل ، با توجه به آغاز فرايند اجرايي سومين دوره جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري، پژوهشگاه صنعت نفت متولي تشكيل دبيرخانه بخش نفت و گاز، تربيت ارزياب از مجموعه صنعت نفت و اجراي فرآيند ارزيابي اين جايزه در مجموعه صنعت نفت مي باشد.

شايان ذكر است از شرکت هاي چهارگانه، مجموعه هاي محترم پژوهش و فناوري و همچنين ديگر شركت‌هاي دولتي و خصوصي مجموعه صنعت نفت دعوت ‌شود تا با مشارکت در «بخش بنگاه‌ها»ي جايزه، درجهت غنا بخشي به اين حرکت ملي و همچنين ارتقاء توانمندي‌ها و تداوم موفقيت‌هاي صنعت نفت كشور در زمينه مديريت فناوري و نوآوري، همکاري نماييد.

 متقاضيان به منظور كسب اطلاعات بيشتر و دريافت فرم ارزيابي مي توانند به سايتwww.iramitaward.ir  مراجعه و يا با دبيرخانه بخش  نفت جايزه به شماره 44739795 تماس حاصل نمايند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت