پژوهشگاه صنعت نفت

   بازديد مديرعامل شركت ملي نفت از پژوهشگاه صنعت نفت

    ركن الدين جوادي، معاون وزیر نفت و مدير عامل شركت ملي نفت ايران ، روز چهار شنبه، 30 مهر ماه،  در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت، در جریان آخرین دستاوردهای پژوهشگاه در بخش‌های بالادستی، پایین دستی، محیط زیست و نانو قرار گرفت و با روسای پردیس‌ها، پژوهشكده ها و متخصصان پژوهشگاه دیدار و گفتگو کرد.

 

       در ادامه اين بازديد نشست مشتركي با حضور جوادي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت و مديران اين مركز پژوهشي برگزار شد.

       بر پايه اين گزارش، در اين بازديد كه بيش از شش ساعت به طول انجاميد، جوادي از نزدیک در جریان پیشرفتها و توان متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه نفت و گاز کشور قرار گرفت.

      

       پژوهشکده مطالعات مخازن و توسعه میادین و آزمایشگاه های شستشوی مغزه، خواص پتروفیزیکی مغزه، سیمان‌های ویژه، مطالعات تزریق گاز، خواص الکتریکی، ازدیاد برداشت، نفوذپذیری نسبی با اشعه ایکس و فشار مویینگی، از جمله توانمندی‌هایی بود که در حوزه بالادستي پژوهشگاه مورد بازدید مديرعامل شركت ملي نفت ايران قرار گرفت.

       در جریان این دیدار جوادي با توضیحات مديران حوزه بالادستی پژوهشگاه، در جریان آخرین فعالیت‌ها و پیشرفت‌ها در حوزه های مختلف بالادستی به ویژه طرحهای مروارید خلیج فارس، هیدرات‌های گازی دریای عمان، شیلهای گازی استان لرستان، ازدیاد برداشت در میادین و ساخت مخزن هوشمند قرار گرفت.

       در پايين دستي نيز مديران پژوهشگاه، ضمن تشريح طرح‌ها و پروژه هاي اولويت‌دار و فناوري‌هاي خلق شده، توانمندي هاي پژوهشکده کاتالیست، واحدهای نیمه صنعتی تولید اکسیدهای فلزی نانوساختار، و تولید نانو لوله های کربنی و همچنین فناوري تبديل گاز به فرآورده هاي ميان تقطير، ساخت و طراحي مهندسي پليمر را به جوادي ارايه كردند.

       طراحی و ساخت واحد بنزین سازی ایزومریزاسیون تحت دانش فنی ايراني و نیز تلاشهای صورت گرفته برای كسب فناوري هاي پالايشي از جمله دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت بود که مورد بازديد جوادي قرار گرفت.

       در جريان بازديد جوادي از پرديس انرژي و محيط زيست نيز مديران پژوهشگاه با اشاره به تاثيرات حفاظت صنعتي بر اقتصاد و محيط زيست، گزارشی از جديدترين موفقيت هاي اين مركز در زمينه روش هاي مديريت خوردگي و تدوين روش هاي نوين مقابله با آن، تدوين دانش فني بازدارنده ها و نانو پوشش هاي محافظ در برابر خوردگي  بیان کردند.

       ساخت سامانه هاي پرتابل تصفيه آب و پسآب در واحد هاي صنعتي، استفاده از روش های بیولوژیک براي پاكسازي خاک های آلوده به منابع نفتی در سیری و خانگیران ، مدل سازی انتشار آلاینده ها در پارس جنوبي و توسعه نرم افزارهاي گوناگون با كاربرد در واحد هاي عملياتي از ديگر مواردي بود كه مورد توجه جوادي قرار گرفت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت