پژوهشگاه صنعت نفت

ایجاد مرکز پژوهشی پارس در عسلویه

91/12/13

چندی پیش، پژوهشگاه صنعت نفت، سازمان منطقه ویژه انرژی پارس و فرمانداری کنگان با هدف تجمیع، تمرکز، ساماندهی و مدیریت فعالیت‌های پژوهشی و تأمین نیازهای فنی صنعت نفت در منطقه ویژه انرژی پارس، تفاهم‌نامه پژوهشی امضا کرند.

به گزارش مشعل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ضمن تأکید بر اهمیت منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و بهره‌برداری از میدان‌های مشترک، اظهار داشت: با توجه به حجم بسیار گسترده صنایع مختلف مستقر در این منطقه، ضرورت دارد علاوه بر برنامه‌ریزی در شتاب بخشیدن به طرح‌های توسعه‌ای در بهره‌برداری از ذخایر مشترک، در طرح‌های کلان آتی، به‌ویژه در مناطق کنگان و پارس شمالی، از تمامی امکانات و توانمندی‌های پردیس‌های مختلف پژوهشگاه استفاده شود.

دکتر وحید حدادی اصل گفت: پژوهشگاه می‌تواند با ایجـاد یک مرکز منطقه‌ای به عنوان شعبه عملیاتی در عسلـویه و مناطق مجاور، مسوولیت انجام تمامی طرح‌ها و پـروژه‌های پژوهشی و کـاربردی در حوزه‌های مختلف علمی مـورد نیاز منطقه را برعهـده گیرد و بـه این ترتیب، به عنوان قطـب علمی توسعه‌دهنـده دانش‌های فنی مورد نیاز عمل کند.

بر این اساس، تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه بین سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، فرمانداری کنگان و پژوهشگاه صنعت نفت مبنی بر اختصاص 4 هکتار زمین به منظور استقرار مرکز پارس پژوهشگاه صنعت نفت در منطقه عسلویه و انجام تمامی مطالعات و پژوهش‌های توسعه‌ای، کاربردی در حوزه‌های مختلف و به‌ویژه انرژی، محیط زیست و حفاظت صنعتی به امضا رسیده است.

گفتنی است، پژوهشگاه صنعت نفت، طرح جامع مدیریت محیط زیست منطقه ویژه اقتصادی را به منظور تعیین چارچوب‌های اجرایی به مدیریت منطقه ارائه کرده است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت