پژوهشگاه صنعت نفت

SHANA شانا

مشاور وزیر نفت تأکید کرد:

ضرورت توجه به متخصصان با هدف ارتقای تولید داخل

91/08/29

مشاور وزیر نفت بر ضرورت تولید هر چه بیشتر به توان بالای متخصصان و پژوهشگران برای ارتقای توان داخلی و تکیه بر تولیدات داخل تأکید کرد.

به گزارش شانا، مشاور وزیر و رئیس ستاد طرح‌ها و پروژه‌های ویژه وزارت نفت در جریان بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به سند چشم‌انداز بیست ساله جمهوری اسلامی، تحقق اهداف این سند را نیازمند توجه ویژه مسوولان به مراکز علمی و پژوهشی از جمله پژوهشگاه صنعت نفت دانست و افزود: باید اراده جدی برای استفاده از توان داخلی به‌وجود آید و توافق‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌های ابلاغی در زمینه‌های علمی و پژوهشی در عرصه عمل منجر به خلق ثروت و ایجاد اشتغال شود.

رضا احمدی میانجی با اشاره به وجود نیروی انسانی متخصص، تجهیزات و سابقه پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه پژوهش در کشور گفت: باید تصمیم‌گیران صنعت نفت از نیروهای علمی و پژوهشی این مرکز که از سرمایه‌های کشور به‌شمار می‌روند، برای نیازهای پیچیده و حساس صنعت نفت استفاده حداکثری کنند.

وی تحریم‌های دشمنان علیه صنعت نفت به عنوان شاهرگ حیات اقتصاد کشور را یادآوری و تصریح کرد: تحریم، فرصتی بسیار مناسب برای ایفای نقش مراکز علمی و پژوهشی در بومی‌سازی دانش‌های فنی مورد نیاز صنعت را فراهم کرده است.

احمدی میانجی ادامه داد: هر چقدر کشور در شرایط تحریم قرار می‌گیرد، رشد و شکوفایی پژوهشگران افزایش یافته و باور به توان بالای متخصصان داخلی بیشتر می‌شود.

نماینده وزیر و رئیس ستاد طرح‌ها و پروژه‌های ویژه وزارت نفت و هیئت همراه در ادامه با حضور در آزمایشگاه‌های پردیس بالادستی پژوهشگاه با فعالیت‌های متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه‌های گل و سیمان حفاری و مغزه‌های نفتی آشنا شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت