پژوهشگاه صنعت نفت

07/10/1390

 

شانا ـ گروه نفت: پژوهشگاه صنعت نفت به دانش فني انواع مواد افزودني و شيميايي لازم در صنعت پتروشيمي و پالايش و پخش دست يافت و اين مجموعه ميتواند صنعت پتروشيمي و پالايش و پخش را از واردات تمام مواد افزودني بينياز كند.

 

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومي شركت ملي نفت ايران، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت با اعلام اين خبر گفت: مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت در بخش شيمي بسيار توانمند عمل كرده است و ميتواند در اين زمينه همه مواد افزودني و شيميايي صنعت پتروشيمي و پالايش و پخش كه در فهرست تحريم قرار دارند، تامين كند.

 

وحيد حدادي اصل تصريح كرد: شركتهاي پالايش و پخش، پتروشيمي با شركتهاي نفتي، هر ماده افزودني را كه نياز دارند و در فهرست تحريم قرار گرفته است، به مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت اعلام كنند؛ بيشك اين مجموعه پژوهشي، آن را در اختيار صنعت قرار خواهد داد.

 

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت افزود: بزرگترين واحد تحقيقاتي كاتاليست كشور در اختيار پژوهشگاه صنعت نفت است، از اين رو پالايشگاههاي كشور ميتوانند با باور به توانمنديهاي داخلي، كاتاليستهاي مورد نياز خود را در شرايط سخت تحريم از خارج از كشور وارد نكنند.

 

حدادي اصل افزود: كاتاليست ساخت داخل نسبت به نمونه مشابه خارجي، با قيمت پايينتر عرضه ميشود.

 

وي اظهار اميدواري كرد با اعتماد به توانمنديهاي داخلي، زمينههاي پيشرفت و خودباوري در مجموعههاي پژوهشي كشور بيشتر شكل گيرد.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت