پژوهشگاه صنعت نفت

پژوهشگاه صنعت نفت ميزبان المپياد دانشآموزي علوم و فناوري نانو

15/06/1390

پژوهشگاه صنعت نفت از 12 لغايت 19 شهريورماه سال جاري ميزبان دومين المپياد دانشآموزي علوم و فناوري نانو است.

علي مراد رشيدي، رييس مرکز تحقيات نانوتکنولوژي پژوهشگاه صنعت نفت در گفتوگو با خبرنگار پايگاه اطلاعرساني شرکت ملي نفت ايران با بيان اين مطلب گفت: پژوهشگاه صنعت نفت براي دومين سال متوالي ميزبان دانشآموزان منتخب از سراسر کشور به منظور فراگيري علوم نانو است.

وي افزود: 20 نفر منتخب از بين 4 هزار نفر دانشآموز شرکتکننده در المپياد، براي آموزش در زمينه نانو مهمان پژوهشگاه صنعت نفت هستند.

رشيدي ادامه داد: پس از آموزش يک هفتهاي و برگزاري آزمون توسط پژوهشگاه صنعت نفت، نفرات برتر اين 20 نفر معرفي و در جشنواره نانو که تا يک ماه آينده برگزار خواهد شد تقدير خواهند شد.

وي گفت: المپياد دانشآموزي نانو در ايران براي دومين سال برگزار ميشود و ستاد نانو در واقع متولي برگزاري اين المپياد است و اين ستاد در نظر دارد المپياد نانو را سال آينده در سطح آسيا و تا دو سال آينده در سطح جهان به ميزباني ايران برگزار کند.

وي هدف از برگزاري المپياد نانو را در مقطع دانشآموزان نخبه، آشنايي اين دانشآموزان با صنعت نفت و استفاده از استعدادهاي آنان براي پشرفت صنعت نفت کشور در آينده، عنوان کرد و افزود: دانشآموزان امسال در 5 کاربرد نانو؛ نانوفيلتر و غشا، ساخت نانو کاتاليست، ساخت نانوجاذب، نانو مواد براي شيرينسازي گاز و نانو سيالات، آموزش خواهند ديد.

رشيدي گفت: دانشآموزان آموزههاي خود را پس از اتمام دوره آموزشي در زمينه نانو، به صورت مقاله ارائه خواهند داد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت