پژوهشگاه صنعت نفت

رييس پژوهشگاه صنعت نفت اعلام كرد:

صنعت نفت از ورود مواد افزودني به كشور بينياز شد/ پژوهشگاه صنعت نفت مواد افزودني صنعت نفت را تامين ميكند

07/10/1390

پژوهشگاه صنعت نفت به دانش فني انواع مواد افزودني و شيميايي لازم در صنعت پتروشيمي و پالايش و پخش دست يافته است از اين رو اين مجموعه ميتواند صنعت پتروشيمي و پالايش و پخش را از واردات تمام مواد افزودني بينياز كند.

وحيد حدادي اصل؛ رييس پژوهشگاه صنعت نفت، در گفتوگو با خبرنگار پايگاه اطلاعرساني شركت ملي نفت ايران با اعلام اين خبر، گفت: مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت در بخش شيمي بسيار توانمند عمل كرده است و ميتواند در اين زمينه تمامي مواد افزودني و شيميايي صنعت پتروشيمي و پالايش و پخش را كه در فهرست تحريم قرار دارند تامين كند.

وي همچنين تصريح كرد: شركتهاي پالايش و پخش، پتروشيمي و يا شركتهاي نفتي، هر ماده افزودني را كه نياز دارند و در فهرست تحريم قرار گرفته به مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت اعلام كنند؛ بيشك اين مجموعه پژوهشي، آن را در اختيار صنعت قرار خواهد داد.

رييس پژوهشگاه صنعت نفت افزود: بزرگترين واحد تحقيقاتي كاتاليست كشور در اختيار پژوهشگاه صنعت نفت است، از اين رو پالايشگاههاي كشور ميتوانند از اين پس با باور به توانمنديهاي داخلي، كاتاليستهاي مورد نياز خود را در شرايط سخت تحريم از خارج از كشور وارد نكنند.

حدادي اصل افزود: كاتاليست ساخت داخل نسبت به نمونه مشابه خارجي، با قيمت پايينتر عرضه ميشود.

وي اظهار اميدواري كرد: با اعتماد به توانمنديهاي داخلي، زمينههاي پيشرفت و خودباوري در مجموعه هاي پژوهشي كشور بيشتر شكل گيرد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت