پژوهشگاه صنعت نفت

تفاهمنامه همکاریهای ساخت قطعات ویژه پلیمری امضا شد

08/12/1390

 

تفاهمنامه همکاریهای ساخت قطعات ویژه پلیمری با حضور مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، میان شرکت ملی مناطق نفت خیز و پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاعرسانی شرکت ملی نفت ایران، تفاهمنامه همکاری های ساخت قطعات ویژه پلیمری به منظور بومیسازی ساخت مواد و فناوریهای مورد نیاز صنایع نفت و ضرورت خودکفایی صنعت نفت در ساخت و تامین قطعات ویژه پلیمری وارداتی مورد مصرف در صنعت حفاری، واحدهای بهرهبرداری، تاسیسات سطحالارضی و مراحل مختلف اکتشاف، استخراج، تولید، انتقال و توزیع بعدازظهر روز گذشته (7 اسفند) میان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

هدف از امضا این تفاهمنامه اعتماد به فناوران داخلی به منظور انتقال دانش فنی و تولید فناوری، گسترش و توسعه صنایع جانبی و پایین دستی، ارتقای توان فنی متخصصان و بهره گیری حداکثری از پتانسیل و ظرفیت پژوهشی موجود به منظور توسعه و اعتلای صنعت نفت عنوان شده است.

هرمز قلاوند، مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در مراسم امضا تفاهمنامه همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت با بیان تامین کالا و تجهیزات 70 درصد نیاز هر پروژه را تشکیل می دهد اظهار کرد: مناطق نفتخیز برای رسیدن به تولید پایدار، نیازمند اجرای پروژه و ساخت داخلی قطعات مورد نیاز پروژههای نفت و گاز است.

وی به سفارش ساخت 7 هزار قطعه مورد مصرف در صنایع نفت و گاز از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: این در حالی است که سفارش ساخت در طی 10 سال گذشته حدود 3 هزار قطعه بوده است.

قلاوند تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان پشتوانه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از این پس میتواند در زمینه ساخت قطعات ویژه پلیمری و نانوکامپوزیتها حامی مناطق نفتخیز باشد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت