پژوهشگاه صنعت نفت

شانا SHANA

 

توسط متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت

دانش فنی ساخت کاتالیست و پایه هیدرودی سولفوریزاسیون نفتا کسب شد

 

91/10/25

رئیس پژوهشکده کاتالیست و نانو فناوری پژوهشگاه صنعت نفت از دستیابی متخصصان این پژوهشکده به دانش فنی ساخت کاتالیست و پایه فرایند هیدرودی سولفوریزاسیون نفتا خبر داد.

مهدی رشیدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تصریح کرد: فناوری هیدرودی سولفوریزاسیون از فناوری‌هایی است که به منظور جداسازی گوگرد از نفت و فرآورده‌های نفتی در پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی کاربرد دارد.

وی یکی از کاربردهای کاتالیست هیدرودی سولفوریزاسیون نفتا را کاهش گوگرد موجود در این فرآورده نفتی دانست و یادآور شد که استاندارد ترکیبات گوگردی در نفتا باید کمتر از ppm 0.5 باشد از این رو با استفاده از کاتالیست هیدرودی سولفوریزاسیون نفتا ترکیبات گوگردی نفتا به حد استاندارد کاهش می‌یابد.

رشیدزاده گفت: در حال حاضر حداقل 100 تن از این نوع کاتالیست در کشور مورد نیاز است که پیش‌بینی می‌شود با توسعه روزافزون صنعت پتروشیمی و راه‌اندازی واحدهای پالایشی جدید تفاضا برای آن افزایش یابد.

وی به واگذاری دانش فنی کاتالیست هیدرودی سولفوریزاسیون نفتا به منظور تجاری‌سازی و تولید انبوه آن اشاره کرد و افزود: هم اکنون دانش فنی این کاتالیست به همراه فرمولاسیون ساخت پایه آن با هدف تجاری‌سازی و تولید انبوه به یک شرکت داخلی واگذار شده است.

رئیس پژوهشکده کاتالیست و نانو فناوری پژوهشگاه صنعت نفت با بیان این که این پژوهشگاه در سال‌های متمادی پژوهش‌های بسیاری را برای ساخت کاتالیست‌های گوگردزا از برش‌های مختلف نفتی مانند نفت سفید و گازوئیل انجام داده است، گفت: هم اکنون فرمولاسیون و دانش‌های فنی ساخت این کاتالیست‌ها در پژوهشگاه صنعت نفت موجود است.

رشیدزاده اظهـار امیدواری کرد کـه واگذاری دانش فنی کاتالیست هیدرودی سولفوریزاسیون نفتا برای تجاری‌سازی و تبدیل شدن به محصول نهایی، مسیر واگذاری سایر دانش‌های فنی کسب شده توسط پژوهشگاه در این حوزه را نیز هموار کند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت