پژوهشگاه صنعت نفت

نفت نیوز

اجرای عملیات آزمایشی مالچ‌پاشی بیابان‌ها با روش ابداعی پژوهشگاه نفت

91/11/11

نفت نیوز: مجری طرح مناطق نفت‌خیز از آمادگی اجرای روش جدید مالچ‌پاشی از سوی پژوهشگاه صنعت نفت در مقیاس آزمایشگاهی خبر داد.

بـه گزارش شانا، حسین‌ شهاب‌الدین در جلسه‌ای با حضور مسوولان محیط زیست پژوهشگاه، دست‌اندرکاران اچ اس یی شرکت ملی نفت و نماینده سازمان حفاظت از محیط زیست، با اشاره به توسعه کانون‌های بحرانی در ایران و مخالفت‌های محیط زیست برای استفاده از مالچ نفتی در عرصه‌های طبیعی گفت: باید به عملیاتی شدن تجربه‌های پژوهشگاه در ایجاد مالچ‌های جدید غیرنفتی کمک شود.

مجری طرح عمران مناطق نفت‌خیز با بیان این که مناطق نفت‌خیز جنوب بزرگ‌ترین متولی بیابان‌زدایی در سطح وزارت نفت است، گفت: با همکاری اچ اس یی شرکت ملی نفت و پژوهشگاه صنعت نفت، پس از بازدید از حوزه‌های عملیاتی مناطق نفت‌خیز جنوب، محل اجرای پایلوت روش جدید مالچ‌پاشی در منطقه هدف تعیین و دستور عمل لازم از سوی پژوهشگاه تدوین می‌شود.

وی تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت باید در زمینه اقتصادی مالچ جایگزین با مالچ نفتی، پایداری مالچ ابداعی پژوهشگاه و اثرهای زیست محیطی این نوع مالچ گزارش دهد و پس از بازدید میدانی و طرح سؤال‌ها، پیشنهاد نهایی خود را برای مناطق نفت‌خیز جنوب ارائه کند.

شهاب‌الدین گفت: در صورت موفقیت‌آمیز بودن، نتایج طرح پایلوت مالچ‌پاشی پژوهشگاه، استفاده از این ماده در کل صنعت نفت ترویج خواهد شد.

وی افزود: در جلسه بعدی با حضور همه نمایندگان اچ اس یی شرکت ملی نفت در مورد راهکارهای عملی استفاده از روش‌های جایگزین تصمیم‌گیری و گام‌های عملی برای امضای تفاهم‌نامه برداشته خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت