پژوهشگاه صنعت نفت

به همت پژوهشگاه صنعت نفت؛

دستگاه ارزیابی تزریق سیال‌های پلیمری در مغزه راه‌اندازی شد

 

91/03/21

دستگاه چند منظوره ارزیابی تزریق سیال‌های پلیمری در مغزه با حضور مدیران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت، در این مجموعه رونمایی و راه‌اندازی شد.

علیرضا خوش‌نیت؛ کارشناس پژوهشکده پلیمر پژوهشگاه صنعت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر گفت: دستگاه ارزیابی تزریق‌ سیال‌های پلیمری در مغزه، قابلیت ارزیابی اولیه و غربالگری تأثیر پلیمرها و توسعه کاربرد آنها را در صنعت نفت دارد.

وی با بیان این که دستگاه ارزیابی سیال‌های پلیمری در مغزه، مجهز به سیستم نرم‌افزارهای پایش و ثبت اطلاعات است، تصریح کرد: این دستگاه دارای چند مجموعه Core holder و پمپ‌های تزریق با فشار بالا تا 10 هزار psi و دمای کاری 300 درجه فارنهایت است.

خوش‌نیت توضیح داد: این دستگاه به منظورهای مختلفی اعم از کاربرد در پروژه‌ها و طرح‌های جاری پزوهشکده علوم و فناوری‌های پلیمر در حوزه بالادستی نفت، بررسی‌های اولیه و تعیین راندمان تزریق پلیمرها به مغزه‌ها به منظور ازدیاد برداشت نفت، مقابله با بخشی از خسارات به سازند در عملیات حفاری و مقاوم‌سازی مغزه مخزنی برای جلوگیری از تشکیل شن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: طراحی و ساخت دستگاه ارزیابی تزریق سیال‌های پلیمری در مغزه، توسط گروه کاربرد پلیمرها در صنایع نفت و با کمک سازندگان داخلی و با همکاری سایر واحدهای پژوهشگاه صنعت نفت، در مدت یک سال صورت گرفته است.

خوش‌نیت با اشاره به نام‌گذاری‌ سال جاری تحت عنـوان سال «تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی» خاطرنشان کرد: در این راستا ساخت دستگاه ارزیابی سیال‌های پلیمری در مغزه، دستاورد مهمی محسوب می‌شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت