پژوهشگاه صنعت نفت

با دستيابي به فناوري پيشرفته حاصل شد:

ورود ايران به باشگاه صاحبان فناوري شيرين سازي گاز

 

 

ايران با دستيابي به فناوري شيرين سازي گاز موسوم به "پارسي سول" كه براي جدا كردن گوگرد از گاز كاربرد دارد، توانست به باشگاه صاحبان فناوري شيرين‌سازي گاز در دنيا وارد شود.

مهندس امير عباس حسيني، معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت در حاشيه مراسم رونمايي از فناوري پارسي سول كه روز چهارشنبه 6 اسفندماه برگزار شد با بيان اين‌كه مصرف سالانه اين فرآورده در كشور 10 هزار تن است و تا سال 1404 به بيش از 12 هزار تن مي‌رسد، گفت: تامين اين مقدار تاكنون از طريق شركت‌هاي محدود خارجي و با صرف هزينه‌هاي بالا و مشكلات فراوان تهيه مي‌شد كه دستيابي به اين فناوري به منزله جلوگيري از خروج ارز و قطع وابستگي فناورانه است.

وي اين دستاورد فناورانه را ثمره همكاري موثر صنعت و حوزه تحقيق و توسعه دانست و خاطر نشان كرد پژوهشگاه هم اكنون با گذر از مرحله پژوهش براي پژوهش، وارد دوره جديدي از حيات خود شده است كه در آن پاسخگويي به نيازهاي صنعت نفت و گاز از مهم ترين مسايل پيش روي اين سازمان است.

حسيني حل موضوع ترش بودن گاز مخازن به عنوان يكي از چالش‌هاي آتي كشور را هدف اصلي اين پروژه خواند كه اكنون با توان بالاي متخصصان داخلي پژوهشگاه صنعت نفت كشور از واردات اين فناوري راهبردي بي‌نياز خواهد شد.

خاطر نشان مي شود مراسم رونمايي از اولين فناوري بومي شيرين سازي گاز «پارسي سول» روز چهارشنبه 6 اسفند ماه با حضوررئيس پژوهشگاه صنعت نفت ، معاون عمليات شركت ملي گاز ايران، مدير عامل شركت نفت و گاز پارس و جمعي از كارشناسان، محققان و پژوهشگران در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت