پژوهشگاه صنعت نفت

در سومين دوره جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري به وقوع پيوست؛

كسب نشان توانمندي 3 ستاره توسط پژوهشگاه صنعت نفت

 

 

 

 

به گزارش بخش خبر واحد ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت اين مجموعه در اولين سال حضور خود در سومين جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري موفق به كسب بالاترين نشان توانمندي شد و اين در حالي است كه نشان شايستگي عالي ترين نشان اعطا شده به شركت‌ها در اين دوره بوده است.

بر اساس اين گزارش جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري با هدف ارايه يك مدل بلوغ براي ارتقاء قابليت‌هاي فناوري و نوآوري در سازمان‌ها تدوين شده است تا بتوانند با شناخت چالش‌هاي خود در هر مرحله، گام‌هايي به سوي رقابت‌پذيري پايدار بردارند؛ همچنين اين مدل كه 4 سطح از بلوغ را در اين عرصه ارايه مي‌كند، سير عملكرد بين‌المللي و حركت مبتني بر شكل‌گيري قابليت‌هاي درون‌زاي فناوري و نوآوري را ترسيم مي‌نمايد.

گفتني است اين جايزه يك رويداد معتبر ملي در حوزه مديريت فناوري است كه طي آن، سازمان‌ها بر اساس مدل بومي شده مديريت فناوري و با استفاده از منطق جوايز بين‌المللي تعالي سازماني مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند.

گفتني است در جايزه سال 93 هيچ شركتي در سطح تنديس موفق به دريافت جايزه نشده است ولي از بين شركت‌‌هاي حاضر ، دو شركت در سطح شايستگي دو ستاره، 8 شركت در سطح شايستگي 1ستاره، 9 شركت در سطح توانمندي سه ستاره، 13 شركت در سطح توانمندي دو ستاره، 23 شركت در سطح توانمندي 1 ستاره و 25 شركت در سطح تعهد ارزيابي شده‌اند.

شايان ذكر است در سال جاري و سومين دوره اين جايزه كه پژوهشگاه نيز براي اولين بار در آن حضور پيدا كرده است مجموع 83 شركت دانش بنيان، بنگاه و هلدينگ حضور يافته‌اند كه پژوهشگاه در بخش بنگاه مورد ارزيابي قرار گرفته و موفق به كسب نشان توانمندي 3 ستاره شده است.

لازم به ذكر است كه حضور مستمر در جوايز تعالي، باعث بهبود وضعيت بنگاه‌ها در اين ارزيابي مي‌باشد به طوري‌كه نسبت به سال گذشته تنها دو شركت موفق به حضور در سطح شايستگي دو ستاره شده‌اند.

اين گزارش حاكي است مراسم اختتاميه سومين دوره جايزه ملي مديريت فناوري و نوآوري با رويكرد توسعه اقتصاد نوآور و دانش بنيان، هفتم اسفند ماه با حضور 83 شركت دانش بنيان، فناور و نوآور از بخش‌هاي مختلف صنعتي و خدماتي كشور برگزار شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت