پژوهشگاه صنعت نفت

حدادی اصل خبر داد:

امضای قرارداد تولید نفت از 20 چاه مرده تا پایان دی

03/10/1390

 

نفت نیوز: مدیر پژوهشگاه صنعت نفت از عقد قرارداد با شركت مناطق نفتخیز جنوب تا پایان دیماه به منظور تولید نفت از 20 چاه مرده خبر داد.

وحید حدادی اصل در گفتوگو با فارس با اشاره به اینكه استراتژی صنعت نفت مشخص و تدوین شده است اما هر وزیر سیاستهای خاص خود را برای پیشبرد آن دارد و گفت: در حال حاضر وزیر نفت بر روی ازدیاد برداشت و تولید تمركز دارد و به همین منظور در جلساتی كه با وزیر نفت داشتم تاكید داشتند تا با روشهای نوین به ازدیاد برداشت بپردازیم.

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت ادامه داد: به همین منظور پژوهشگاه صنعت نفت اقدام به مطالعه بر روی برخی از چاههای مرده و از دست رفته میپردازد تا بتواند بر روی آنها كار تحقیقاتی انجام دهد.

حدادی اصل تصریح كرد: مناطق نفتخیز جنوب در میادینی همچون آغاجاری، گچساران و گیلور حدود 1500 چاه مرده دارد كه بر اساس برنامه چاه محوری و با استفاده از تكنولوژیهای روز دنیا حدود 20 چاه را انتخاب كرده و بر روی آن كار مطالعاتی خود را آغاز كنیم.

مدیر پژوهشگاه صنعت نفت خاطرنشان كرد: بر اساس برنامهریزی به عمل آمده تا پایان دی ماه فرصت داریم تا با شركت مناطق نفتخیز جنوب وارد مذاكره و عقد قرارداد شویم.

وی اظهار كرد: در مطالعات اولیه خود به این نتیجه رسیدیم كه میتوانیم حداقل از چاه مرده، نفت تولید كنیم كه این موضوع میتواند یك موفقیت در صنعت نفت باشد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت