پژوهشگاه صنعت نفت

مدیر عامل پژوهشگاه صنعت نفت ایران

طرح مروارید خلیجفارس به اکتشاف میادین جدید نفتی و گاز کمک میکند

19/07/1390

 

خبرگزاری فارس: مدیر عامل پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به طرح مروارید خلیجفارس گفت: این طرح میتواند به اکتشاف میادین گازی و نفتی در این دریا کمک کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس؛ وحید حدادی اصل مدیر عامل پژوهشگاه صنعت نفت ایران عصر امروز در یک نشست خبری با اشاره به طرح مروارید خلیجفارس که چند روز گذشته قرارداد آن بسته شد گفت: خوشبختانه میتوان اعلام کرد مراکز پژوهشی در صنعت نفت به یک بلوغ رسیدهاند به طوری که کارهای بزرگ عملیاتی و پژوهشی را انجام میدهند.

وی ادامه داد: این یک افتخار است که بزرگترین طرح پژوهشی توسط پژوهشگاه صنعت نفت انجام میشود و از نتایج این طرح بسیاری از کشورهای حاشیه خلیجفارس و دریای عمان میتوانند استفاده کنند.

مدیر عامل پژوهشگاه صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه بعد از گذشت صد سال از عمر صنعت نفت در ایران در حال حاضر مباحث پژوهشی به یک خودکفایی رسیده گفت: میتوانیم امیدوار باشیم در سالهای آتی این مباحث پژوهشی را صادر کنیم.

حدادی اصل با اشاره به اینکه خلیجفارس منشاء عظیمی از انرژی جهان است تصریح کرد: این طرح پژوهشی میتواند به اکتشاف میادین جدید نفتی و گازی در این میدان کمک کند. در صورتی که اکنون بعد از گذشت 50 سال هنوز نقاط مبهمی در اکتشاف این میدان وجود دارد که با انجام این طرح میتوان گفت چه مقدار از نفت و گاز ذخیره شده در این دریای بزرگ قابل استحصال است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت