پژوهشگاه صنعت نفت

رییس پژوهشکده حفاظت صنعتی پژوهشگاه صنعت نفت خبر داد:

تولید نانو پوشش ضدخوردگی تجهیزات صنعت نفت در پژوهشگاه

 

رییس پژوهشکده حفاظت صنعتی پژوهشگاه صنعت از نفت از دستیابی محققان این دانش فنی تولید نانوپوششها به منظور جلوگیری از خوردگی تجیهزات صنعت نفت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر جابر نشاطی با اشاره به رسالت اصلی این پژوهشکده در زمینه کاهش هزینههای خوردگی اظهار کرد: خوردگی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنایع نفتی و پتروشیمی وجود دارد و بررسیها نشان میدهد که هزینههای مستقیم آن در کشور 2/5 تولید ناخالص ملی را شامل میشود: بنابراین سعی میشود این هزینهها را کم کرده و از حوادث  ناشی از پدیده خوردگی تا حد ممکن در کشور کاسته شود.

رییس پژوهشکده حفاظت صنعتی پژوهشگاه صنعت نفت، تولید نرم افزار مانیتورینگ و پروژه کاهش خوردگی گاز ترش را از جمله طرحهای انجام شده در پژوهشکده عنوان و خاطرنشان کرد: در راستای کاهش خوردگی در مناطق صنعتی، استفاده از نانو پوششها به منظور مقابله با خوردگی ناشی از تجهیزات صنعتی نفت در دستور کار محققان پژوهشکده قرار گرفته که منجر به ارائه دانش فنی تهیه نیمه صنعتی نانوپوشش دولایه برپایه پروکسی پایه حلالی شده است.

نشاطی گفت: توسعه روشهای پایش خوردگی و روشهای مدرن مدیریت خوردگی از برنامهای آتی پژوهشکده است و سعی داریم در زمینه ارزیابی سیستمهای سه فازی که مورد نیاز کشور است قدمهایی را برداریم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت