پژوهشگاه صنعت نفت

پژوهشگاه صنعت نفت رتبه اول را در میان پژوهشگاههای کشور کسب کرد

17/03/1390

 

 

تهران ـ رییس گروه فناوری و نوآوری صنعت نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت در سال 88 در میان 41 مرکز پژوهشی وابسته به دستگاههای اجرایی کشور رتبه اول را در شاخه فنی و مهندسی کسب کرد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر"فلورشایق" روز سهشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هر سال وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با استناد به شاخصهای نسبی و مطلق عملکرد پژوهشی دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی را بررسی میکند.

وی خاطرنشان کرد: در این بررسی شاخصهایی چون تعداد مقالات نمایه شده، انتشار مقالههای علمی و پژوهشی، تعداد کتابهای چاپ شده، دستاوردهای علمی و پژوهشی، سرانه مقالات، سرانه مقالههای نمایه شده به پژوهشگر و سرانه مقالههای علمی ـ پژوهشی مورد ارزیابی قرار میگیرد و بر این اساس پژوهشگاه صنعت نفت در سال 88 در بین مراکز پژوهشی کشور رتبه نخست را کسب کرد و در سال 87 نیز رتبه سوم را از آن خود کرده بود.

رییس گروه فناوری و نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت گفت: کسب رتبه نخست در شاخه فنی و مهندسی به دلیل کارآیی خوب پژوهشگاه صنعت نفت در انجام پروژههای صنعتی بود.

شایق یادآور شد: پژوهشگاه صنعت نفت در حال حاضر مشغول جمعآوری مدارک علمی برای ارسال به وزارت علوم است که در رتبهبندی مراکز پژوهشی در سال 90 نیز بهترین رتبه را از آن خود کند. این رتبهبندی در پایان امسال و یا اوایل سال آینده اعلام خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت