پژوهشگاه صنعت نفت

رییس پژوهشگاه صنعت نفت: چاههای مرده نفت احیا میشوند

30/09/1390

 

تهران ـ رییس پژوهشگاه صنعت نفت گفت: این پژوهشگاه در نظر دارد چاههای مرده نفتی را احیا كند و در حال حاضر وزارت نفت 20 چاه مرده را برای احیای مجدد به این پژوهشگاه واگذار كرده است.

"وحید حدادی اصل" روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با انعقاد قرار داد 21 میلیون یورویی بین شركت فلات قاره و پژوهشگاه صنعت نفت، تمام مخازن رسوبی خلیج فارس اعم از نفت و گاز شناسایی می‌‌شود.

وی خاطرنشان كرد: پیشرفت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار زیاد بوده است. در برههای از زمان آرزو داشتیم كه حداقل یك فناوری را وارد كشور كنیم اما اكنون به مرحلهای رسیدهایم كه كشورهای دیگر خواهان فناوری و دانش ما هستند. ما این موفقیت را مرهون تحریم هستیم زیرا این موضوع باعث شد تا متخصصان ایرانی تلاش بیشتری را انجام دهند.

وی یادآور شد: پژوهش در حوزه صنعت نفت باعث ایجاد فناوری و دانش شده كه این باعث سربلندی است و در حال حاضر پژوهشگاه صنعت نفت در راستای حفظ محیط زیست كارهای زیادی انجام میدهد و همچنین آماده است تا برای تمام مراكز صنعتی و بهداشتی تصفیهخانه ایجاد كند و تمام كارهای آنها را از ابتدا تا انتها انجام دهد.

وی گفت: همچنین این پژوهشگاه در حوزه انرژی فعالیتهای گستردهای انجام داده كه براین اساس پژوهشگاه قادر است برای صنایعی كه نیاز به ذخیرهسازی انرژی دارند، تا 20 درصد انرژی را برای آنان ذخیره كند.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت اظهار داشت: این پژوهشگاه همچنین در زمینه نانو و معضل خوردگی كه مشكل لولههای نفتی و گازی است، تحقیقات موفقی را انجام داده است، از این رو آماده است كه هرگونه خدمات را در این زمینه به صنایع متقاضی ارایه كند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت