:: www.ripi.ir ::

در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي انرژي كيش؛

دو شركت اروپايي براي همكاري با پژوهشگاه صنعت نفت اعلام آمادگي كردند

 

 

 

تقويت و ارتقاء سطح همكاري با شركت‌هاي طراز  اول بين­ المللي از اصول انجام توسعه يكپارچه و فناورانه مخازن نفتي كشور است و با توجه به ماموريت پژوهشگاه صنعت نفت در ميدان فوق عظيم اهواز و ميدان مشترك يادآوران، شبكه بين‌المللي شركاي پژوهشگاه براساس نيازها و اولويت‌هاي تعريف شده، تعيين مي‌شوند كه در همين راستا با اعلام آمادگي دو شركت اروپايي با آن‌ها وارد مذاكره شده ­ايم.

دکتر محمدکرامتی رییس پژوهشکده مطالعات مخازن و توسعه میدانپژوهشگاه صنعت نفت، از مذاکره با دو شرکت بین­المللی در حوزه هوشمندسازی مخازن نفتی در نمايشگاه بين‌المللي انرژي كيش خبر داد و گفت: با دو شرکت سوئیسی و نروژی مذاکره انجام داده­ایم که یکی از آن‌ها یک شرکت سوئیسی- آلمانی است که در ساخت تجهیزات هوشمند شیرهای کنترل درون چاهی (ICV) دارای تجربه چشم­گیری است.

وی افزود: این شرکت تاکنون طراحی­های متعددی را برای هوشمندسازی چاه­های نفتی میادین با موفقیت انجام داده و هم اکنون آمادگی خود را برای همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت اعلام کرده است.

کرامتی در خصوص شرکت دوم نیز گفت: این شرکت نروژی دارای تجربه بسیار بالایی در زمینه­های حفاری­های افقی و چندشاخه‌ای در مخازن نفتی است.

وي با اشاره به این‌که این شرکت نروژی با همکاری یکی دیگر از شرکت­های نروژی توانسته است طولان‌ي ترین چاه افقی جهان را به طول 9 مایل (9/6 km)حفاری و تکمیل کند، گفت: مذاکراتی با این شرکت برای مشارکت در طراحی و اجرای حفاری­های افقی در لایه­های کم­تراوا و با ضخامت کم انجام شده و قرار است برای ادامه مذاکرات از دو شرکت دعوت كنيم.