پژوهشگاه صنعت نفت


 

به گزارش واحد خبر ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، كارگاه آموزشي مشترك توسط پژوهشگاه صنعت نفت و شركت LR-Senergy انگليس و با حضور نمايندگاني از طرح توسعه پژوهش محور ميدان اهواز، شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و برخي از سازمان‌هاي فعال در زمينه نفت و گاز برگزار شد.

بر همين اساس 2 كارگاه آموزشي با موضوعات مديريت پروژه‌هاي چاه محور و مديريت پروژه‌هاي مخزن محور و تاسيسات سطح‌الارضي طي يك روز براي 35 نفر به مدت هر كارگاه 8 ساعت در پژوهشگاه توسط اساتيد بين‌المللي تشكيل شد.

دكتر كرامتي، رييس پژوهشكده مطالعات مخازن و توسعه ميدان پژوهشگاه صنعت نفت در حاشيه اين كارگاه به برگزاري دو دوره مستقل اشاره كرد و افزود: پژوهشگاه صنعت نفت مسئول پروژه توسعه پژوهش محور ميدان اهواز است از اين رو پروژه‌هاي متعددي را براي توسعه فناوري‌هاي ازدياد برداشت در اين ميدان را مورد ارزيابي قرار داده‌ايم.

وي افزود: در همين راستا شبكه بين‌المللي از شركت‌ها، مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌هاي بين‌المللي را شناسايي كرده‌ايم كه يكي از اين شركت‌ها LR-Senergy است كه قرار است اين شركت‌ها در تعدادي از محور‌هاي توسعه ميدان اهواز كمك كنند.

كرامتي با بيان اين‌كه همواره اجراي پروژه‌هاي بزرگ نيازمند تجربه‌هاي خاصي است گفت: با توجه به پروژه بزرگ ميدان اهواز كه پروژه‌اي 10 ساله خواهد بود و در هر يك از فاز‌ها چالش‌هاي مشخصي را دارد قرار است از شركت‌هاي بزرگ نظير LR-Senergy به دليل داشتن تجربه كافي در اين زمينه استفاده كنيم.

رييس پژوهشكده مطالعات مخازن و توسعه ميدان پژوهشگاه با تاكيد بر اينكه اين دوره، اولين دوره‌اي بود كه ما با مباني مهم مربوط به مديريت پروژه‌هاي بزرگ آشنا شديم اظهار داشت: در اين دوره افرادي از پژوهشگاه و ديگر شركت‌هايي كه در پروژه ميدان اهواز همكار ما هستند حضور داشتند و بحث و تبادل نظر و مشاركت فعال از مهم‌ترين ويژگي هاي اين دوره به حساب مي آيد.

وي در خاتمه گفت: اميدواريم كه در آينده دوره‌هاي مشابه به اين دوره در پژوهشگاه در ارتباط با پروژه‌ بزرگ اهواز برگزار كنيم.

گفتني است اين دوره با همكاري پرديس بالادستي پژوهشگاه، واحد آموزش و امور بين‌الملل اين مركز برگزار شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت