پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر عمادی، دبیر کنگره ملی مهندسی نفت ایران:

حوزه های مالی و اعتباری مهمترین و تازه ترین محور کنگره چهارم به شمار می رود

 

 

 

جهارمین کنکره ملی مهندسی نفت ایران، امروز سه شنبه 19 خرداد ماه، در پژوهشگاه صنعت نفت با هدف بررسی شش محور اساسی حوزه بالادستی این صنعت برگزار شد. دکتر عمادی طی یک سخنرانی در این کنگره به محورهای مهم و اساسی این دوره اشاره کرد.

دکتر عمادی، دبیر کنگره ملی مهندسی نفت ایران درباره هدف از برگزاری این کنگره و رویکردهای جدید آن نسبت به دوره های قبل، ابراز داشت: این دوره با تغییرات محتوایی جدی اهداف خاصی را دنبال می کند و با توجه به فعالیت کنگره ملی مهندسی نفت ایران که بیشتر در حوزه بالا دستی، 6 محور اصلی برای چهارمین دوره این کنگره تعریف شده است.

وی تفاوت چهارمین کنگره ملی مهندسی نفت ایران با دوره های قبل را در برطرف شدن برخی مشکلات مانند تعدد برگزاری کنفرانسها، محدودیت در منابع مالی و سرمایه گذاری، محدودیت در منابع انسانی متخصص و عدم دسترسی به خروجی قابل استفاده برای کارشناسان صنعت نفت عنوان کرد و افزود: به منظور بهبود روند اجرای کنگره، تقویمی طراحی شده است که بر اساس آن در طول یک بازه زمانی معین، تنها سه یا چهار کنگره مهندسی نفت برگزار می شود و اعضای شرکت کننده در این کنگره ها به شکل هم افزا با یکدیگر در ارتباط خواهند بود.

وی با اشاره به مهمترین و تازه ترین محورها در این کنگره، گفت: پرداختن به موضوعاتی در حوزه های مالی و اعتباری، قراردادهای جدید آی پی سی، قرارداد با شرکتهای خارجی در شرایط جدید کشور و لغو احتمالی تحریمها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که با توجه به شرایط جدید کشور در این کنگره به آن توجه شده است.

دبیر علمی چهارمین کنگره ملی مهندسی نفت ایران ضمن بیان تلاشهای موفق و فعال شرکتهای تابعه نفت و دانشگاهها در قالب برگزاری 70 جلسه با حضور 110 نفر شرکت کننده و 39 جلسه علمی و تخصصی، از این کنگره به عنوان یکی از کنفرانسهای موفق در تعامل میان حوزه های صنعت نفت و دانشگاه نام برد.

دکتر عمادی همچنین از ارائه 280 مقاله شرکت کننده دراین کنگره که حدود 180 مقاله از سوی بخش پژوهشی صنعت نفت تولید شده است، خبر داد.

گفتنی است، طی روزهای برگزاری کنگره چهارم، در پنل های تخصصی مستقلی، مسائل مهم حوزه بالادستی چون مدیریت مخزن، بالابردن کیفیت و راندمان حوزه مدیریت، کاهش هزینه ها و بهبود عملکرد به ویژه در حوزه حفاری (که 60 تا 70 درصد از بودجه توسعه میادین به این بخش تعلق می گیرد) مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیر علمی چهارمین کنگره ملی مهندسی نفت ایران ضمن موفق خواندن سطح تعامل میان حوزه های دانشگاهی، تحقیقاتی و صنعت در این دوره، اظهار داشت برقراری این سطح از تعامل هر چند با دشواریهایی روبرو بوده است اما امید می رود در دوره های آتی نیز شاهد این سطح از تعاملات باشیم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت