EN

تقویم آموزشی

جهان هزاره سوم، جهانی است که با تغییرات سریع در زمینه های مختلف علمی- فرهنگی روبه رو است. آموزش های فناورانه،جهان هزاره سوم، جهانی است که با تغییرات سریع در زمینه های مختلف علمی- فرهنگی روبه رو است. آموزش های فناورانه،تحقیقاتی و نوآورانه نقش مهمی در انسجام اجتماعی، رشد اقتصادی و رقابت های جهانی ایفا میکند. تغییر نیازها، مهارت ها وشایستگی های حرفه ای مورد نیاز از سوی جامعه، سازما نها را ملزم میک‌ند تا به گونه ای جدید پاسخگوی این نیازها باشند دراین رابطه اتفاقهایی از جمله کووید 19 تحولات جهان را دو چندان کرده بطوریکه مفاهیمی چون مدیریت منابع انسانی سبز،توسعه منابع انسانی دیجیتال و … مطرح میگردد. از این رهگذر دانش بروز و بهره مندی از مهارت های نرم افزاری و امکانات سخت افزاری نوین کمک شایانی درعصر دیجیتال می نماید.در این راستا آموزش پژوهشگاه صنعت نفت تلاش برآن دارد تا همگام با این تغییرات و روند تحولات جدید، گام بردارد بگونه ای که با بهره مندی از اساتید متبحر و بسترهای تکنولوژی تقویم آموزشی سال 1403را تدوین نموده ودر آن سعی برآن داشته تا بعنوان مرکز آموزش های تخصصی و راهبردی علاوه بر پاسخگویی به نیازهای آموزشی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بتواند پیشگام در توسعه مهارتها و قابلیت های پروژه محور حرکت نماید. بدین منظور از اوايل پاييز سال 1402 ، مبادرت به گردآوري نيازهاي آموزشی با همكاري بخش هاي مختلف پژوهشگاه نمود. به موازات و همزمان با اين فعاليتها ضمن نظرخواهي و تعامل با ادارات آموزش چهار شركت اصلي، كوشش گرديد دوره هاي مورد نياز صنعت نفت در بخش هاي بالادستي، پايين دستي وانرژي و محيط زيست نيز شناسايي شده و براي هر يك برنامه خاصي تدوين گردد. بدين ترتيب برنامه هاي پيشبيني شده در تقويم پيش رو مبتني بر شناخت اصولي و بررسي هاي كارشناسي شده مي باشد. در نتيجه برنامه هاي آموزشي مندرج درتقويم با رويكرد نگاه كاربردي و كارگاهي در سطوح مختلف مدنظر قرار گرفته است. در پايان اضافه مي نمايد آگاهي از نقطه نظرات كارشناسانه كليه همكاران در وزارت نفت به يقين ما را در جهت ارتقاء سطح دانش تخصصي و تعالي نيروي انساني،كمك خواهد نمود.

پژوهشگاه صنعت نفت، به عنوان اولين مركز تحقيقاتي وزارت نفت با توليد فناوري‌هاي نوين و كاربرد آنها در صنعت در اجراي برنامه‌هاي كلان توسعه ملي رسالت خويش را به انجام رسانده و يكي از سازمان‌هاي پيشرو در توليد فناوري در وزارت نفت است. پژوهشگاه، با جذب نيروي متخصص، گام‌هايي موثر را در راه توسعه علم و فعاليت‌هاي علمي – تحقيقاتي برداشته و با قابليت‌هاي سازماني و امكانات ويژه، طرح‌ها و پروژه‌هاي متنوع بنيادي، توسعه‌اي و كاربردي را اجرا و به صنايع نفت، گاز و پتروشيمي و ديگر صنايع كشور ارايه كرده و در سال‌هاي اخير، با بيشترين ثبت داخلي و بين‌المللي اختراعات، به بومي كردن فناوري پرداخته است.

احداث واحدهاي صنعتي با استفاده از فناوري‌هاي تحت ليسانس پژوهشگاه در صنايع نفت و گاز و ‌دست‌آوردهايي در زمينه‌هاي گوناگون، از جمله فناوري‌هاي نو و تجاري‌ كردن، گوشه‌هايي از توان رو ‌به رشد اين مركز تحقيقاتي هستند. مهم‌ترين محورهاي تحقيقاتي پژوهشگاه عبارتند از:

  • اكتشاف، توليد و ازدياد برداشت براي توسعه ميادين نفت و گاز كشور؛
  • افزايش مقياس دستاوردهاي پژوهشي و ساخت واحدهاي صنعتي؛
  • توسعه روش‌هاي تصفيه، انتقال و تبديل گاز طبيعي به محصولات با‌ ارزش؛
  • بهينه‌كردن، انتقال و توسعه دانش فني ساخت كاتاليست‌هاي لازم براي صنايع؛
  • توسعه فناوري‌هاي نوين براي رفع معضلات زيست‌محيطي و حفاظت از خوردگي؛
  • بهينه‌كردن مصرف انرژي، بهبود كيفيت و استفاده از سوخت‌هاي تميز؛

 

نحوه شركت در دوره‌هاي آموزشي پژوهشگاه صنعت نفت:

علاقمندان مي‌توانند با يكي از روش‌هاي زير در دوره‌هاي آموزشي شركت نمايند:

الف: تكميل فرم ثبت‌نام و پرداخت هزينه دوره و ارسال آن به دورنگار 44739512-021 و 44739513-021

ب: ارسال نامه درخواست شركت در دوره مورد نظر به واحد آموزش و تجهيز نيروي انساني پژوهشگاه صنعت نفت. (مخصوص سازمانها و شركت‌ها)

هزينه ثبت‌نام به حساب شماره 2174569001001 (سيبا) نزد بانك ملي ايران، شعبه كارخانه ارج، كد 172 يا شماره شبا
(560170000002174569001001 
IR ) به نام امورمالي پژوهشگاه صنعت نفت واريز و مشخصات پرداختي به شماره دورنگار واحد آموزش ارسال گردد.

·        توضيح 1: هزينه ثبت‌نام همكاران تابعه وزارت نفت با هماهنگي از حساب في‌مابين برداشت خواهد شد:

به همين منظور در پورتال آموزش نوع حساب في‌مابين مشخص شود.

·        توضيح 2: به اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و دانشجويان تا 50% تخفيف اعطا مي‌شود.

براي مشاهده جزييات دوره‌ها مي‌توانيد به وب‌سايت پژوهشگاه به نشاني www.www.ripi.ir لينك واحد آموزش مراجعه نماييد.

همچنين جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 44739787-021 و 48253084-021 تماس حاصل فرماييد.

تقویم آموزشی

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support