EN

پرسش های متداول

1
پرسش‌های متداول
زمینه فعالیت پژوهشگاه صنعت نفت چیست؟

پژوهشگاه صنعت نفت در آغاز با نام «اداره توسعه تحقیقات شرکت ملی نفت ایران» در سال ۱۳۳۸ تاسیس شد و هدف اولیه آن، تحقیق و پژوهش در زمینه کاربرد مواد نفتی بود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نام این سازمان به «مرکز پژوهش و خدمات علمی» تغییر یافت و به توسعه فعالیت‏ها در راستای اهداف موردنظر پرداخت.

در سال ۱۳۶۸، این مرکز، طبق موافقت ‏نامه اصولی شورای گسترش وزارت فرهنگ و آموزش عالی، «پژوهشگاه صنعت نفت» نام گرفت و با هدف انجام تحقیقات بنیادی، کاربردی و توسعه‏ ای، به فعالیت‏های خود ادامه داد.

راهبرد پژوهشگاه صنعت نفت، ایجاد ارزش افزوده از راه تولید و تجاری‏سازی فناوری با رویکرد اصل انجام پژوهش برای توسعه و داخلی‌سازی فناوری‏های جدید است.

فعالیت‏های پژوهشگاه صنعت نفت در سه مجموعه «پردیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی نفت»، «پردیس پژوهش و توسعه صنایع پایین‏ دستی نفت» و «پردیس پژوهش و توسعه انرژی و محیط زیست» انجام می‏شود.

 
آیا پژوهشگاه صنعت نفت نیروی جدید استخدام می‌کند؟
خیر. در حال حاضر علاقه‌مندان می‌توانند در سامانه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی وزارت نفت به نشانی jad.mop.ir  بر اساس شرایط اعلام شده و رشته‌های دانشگاهی مرتبط ثبت‌نام نمایند تا در صورت نیاز به نیروهای متخصص مشغول به فعالیت شوند. همچنین بخش بزرگی از فعالیت‌های صنعت نفت توسط شرکت‌های واگذار شده به بخش خصوصی و یا پیمانکاران خصوصی انجام می‌شود که فرآیند استخدام در آنها در حوزه اختیار وزارت نفت و شرکت‌های تابعه آن نیست.
 
آیا در پژوهشگاه صنعت نفت قانونی مبنی بر جذب فرزندان کارکنان صنعت نفت وجود دارد؟
خیر ، جهت استخدام و جذب افراد فقط طبق مصوبه 1497 از طریق وزارت نفت اقدام می گردد
چگونه می‌توان با پژوهشگاه صنعت نفت ارتباط برقرار کرد؟
در سایت پژوهشگاه بخش تماس با ما جهت ارتباط با مدیران و مسئولان پیش‌بینی شده است.
 
شماره تماس: 02148250000
 
سامانه پیامکی: 1000124
 
پست الکترونیکی: info@ripi.ir
 
چگونه می‌توان به عنوان یک تولیدکننده و یا تامین‌کننده کالای صنعت نفت با این سازمان ارتباط برقرار کرد؟
از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به نشانی www.setadiran.ir و یا قسمت درباره ما صفحه مدیران و روسا میتوانید با ما در ارتباط باشید
 

در صورتی که پرسش شما جزو موارد بالا نیست میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

تاریخ به روزرسانی: 1402/10/15

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support