مهار تورم و رشد تولید

افتتاح انستیتو تصفیه و شیرین‌سازی گاز در پژوهشگاه صنعت نفت

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی گاز ایران با هدف بررسی انجام پروژه های فاز اول انستیتو تصفیه و شیرین‌سازی گاز” ، روز چهار‌شنبه 24 آبان ماه جلسه‌ای مشترک برگزار کردند.

دکتر اکبر زمانیان، رییس پردیس پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت ، در حاشیه این نشست که با حضور رییس پژوهشگاه صنعت نفت و مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز برگزار شد، به قرارداد‌های امضاء شده در حوزه پایین دست با وزارت نفت اشاره کرد و گفت: وزارت نفت 13 قرارداد با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برتر کشور در سال گذشته  به منظور تشکیل انستیتو‌های مجزا با هدف توسعه دانش فنی در زمینه فرآیند‌ها، مواد شیمیایی و تجهیزات به امضاء رساند.

وی در ادامه تصریح کرد: قرارداد‌های حوزه پایین دست به دو فاز قابل تقسیم است که فاز اول آن شامل تهیه نقشه راه و برنامه جامع تحقیقاتی و راه‌اندازی انستیتو است تا در نهایت نقشه راه مناسبی برای انستیتو ‌ها تهیه شود.

زمانیان با بیان این‌که انستیتو فرآورش گاز به کارفرمایی شرکت ملی گاز ایران به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شده است، گفت: زمان انجام فاز اول این پروژه 8 ماه بوده که در آذر ماه سال جاری به پایان خواهد رسید و در فاز اول، علاوه بر قرارداد‌های تهیه نقشه راه و برنامه جامع تحقیقاتی 8 پروژه دیگر نیز با کارفرما به امضاء رسیده است.

رییس پردیس پایین دستی پژوهشگاه با اشاره به این‌که فضای مناسبی برای راه‌اندازی این انستیتو در پژوهشگاه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در این راستا آزمایشگاه‌ها، تیم‌های تحقیقاتی، کارگرو‌های تخصصی،‌کمیته‌راهبری مرتبط تشکیل شد و همچنین آیین‌نامه‌های مناسب این کار تهیه شده است.

ایشان به بازدید کارفرما از مجموعه انستیتو نیز اشاره کرد و گفت: فضایی با وسعت 200 متر مربع برای فعالیت‌های ستادی این انستیتو در پژوهشگاه در نظر گرفته شده است و علاوه بر این فضا، 21آزمایشگاه‌ به منظور پیشبرد فعالیت‌های تحقیقاتی و انجام آزمایشات از میان آزمایشگاه‌های پردیس پایین‌دستی به این انستیتو اختصاص یافت.

زمانیان ادامه داد: در راستای راه‌اندازی  و افتتاح انستیتو شیرین‌سازی گاز، روز‌چهارشنبه 24 آبان ماه بازدیدی از سوی مدیر پژوهش و فناروی شرکت ملی گاز، رییس پژوهشگاه صنعت نفت و جمعی از متخصصان مرتبط با این حوزه از آزمایشگاه‌ها، ستاد و سالن کنفرانس تجهیز شده انجام شد.

ایشان بر رضایتمندی کارفرما و مدیران پژوهشگاه از امکانات این انستیتو  و نحوه پیشرفت کار تاکید کرد و افزود: تلاش خواهد شد که تا دو ماه آینده با حضور مدیران و متخصصان ارشد وزارت نفت این انستیتو در پژوهشگاه افتتاح شود.

وی در خاتمه از تلاش تمامی محققان و کارشناسان پژوهشگاه صنعت نفت به خصوص پردیس پایین‌دستی این مجموعه که در پیشبرد اهداف این پروژه کمک کرده‌اند قدردانی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support