EN

مرکز پژوهش و توسعه فناوری‌های نفت کرمانشاه

معرفی مرکز نفت کرمانشاه

مرکز پژوهش و توسعه فناوری‌های نفت کرمانشاه، زیر مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت در سال 1397 با عنوان”مرکز تحقیقات و مهندسی نفت کرمانشاه” برای ارائه خدمات علمی- پژوهشی و آزمایشگاهی به واحدهای صنعتی نفتی و مراکز غیر نفتی و به عنوان نماینده پژوهشگاه صنعت نفت در غرب کشور تاسیس شد. بنا به شرایط اقلیمی خاص استان کرمانشاه، همواره این استان به عنوان مرکز منطقه غرب کشور، شامل استان‌های کرمانشاه، همدام، ایلام، کردستان و لرستان مطرح بوده است. این منطقه با دارا بودن مراکز و صنایع نفتی و غیر نفتی فعال، گمرکات متعدد، منابع هیدروکربنی شامل نفت، گاز، قیرطبیعی، منابع و معادن معدنی و همچنین هم مرز بودن با کشور عراق، از اهمیت استراتژیک ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. در این راستا به منظور رفع نیازهای واقعی صنایع منطقه در بحث خدمات علمی–پژوهشی و همچنین ارائه خدمات آزمایشگاهی متناسب با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه، طرح توسعه مرکز کرمانشاه شامل مجموع آزمایشگاه‌های مرجع در سال 1398 واقع در شهرک صنعتی بیستون آغاز گردید تا پس از تکمیل در آینده نزدیک، بخش عمده‌ای از نیازهای آزمایشگاهی، تحقیقاتی و پایلوتی صنایع منطقه غرب کشور و همچنین کشور عراق برای دست‌یابی به دانش فنی‌های کاربردی مرتفع گردد. در طرح توسعه مزبور، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و مرجع در زمینه تجزیه و ارزیابی ترکیبات، نفت و فرآورده‌های نفتی، کاتالیست، صنایع پلیمری و همچنین صنایع بالادستی نفت، احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

نفت کرمانشاه
دستاوردهای مرکز پژوهش و توسعه فناوری‌های نفت کرمانشاه

این مرکز با پشتوانه اعضای هیئت علمی خود و تجهیزات موجود و همچنین حمایت کامل علمی و تجهیزاتی پژوهشگاه صنعت نفت، تاکنون پروژه‌های متعدد را با رویکرد کاربردی در منطقه غرب کشور انجام داده است که در این میان می‌توان به اجرای پروژه‌های موفق با پالایشگاه نفت کرمانشاه، پتروشیمی کرمانشاه، پتروشیمی بیستون، نیروگاه حرارتی منطقه غرب کشور، شرکت‌های گاز استانی ، اداره آب و فاضلاب منطقه غرب، اداره آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه، سازمان صنایع و معادن استان، اداره میراث فرهنگی، شرکت برق منطقه غرب، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت خطوط لوله و مخابرات، شرکت شهرک‌های صنعتی کرمانشاه و دیگر صنایع کوچک و بزرگ منطقه اشاره نمود. همچنین این مرکز توانایی ارائه حدود 119 عنوان خدمات آزمایشگاهی متناسب با نیاز صنایع منطقه، در بحث ارزیابی کمی و کیفی نمونه‌های نفت و فراورده‌های نفتی، آب و پساب را با استفاده از روش‌های استاندارد موجود، دارا می باشد. این مرکز دارای پروانه مرکز پژوهش‌های صنعتی از سازمان صنایع و معادن و همچنین گواهینامه آزمایشگاه همکار از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، در زمینه آنالیز مواد هیدروکربنی و آب و همچنین سازمان حفاظت محیط‌زیست می باشد.

جهت اطلاع از سایر موارد مرتبط با مرکز پژوهش و توسعه فناوری‌های نفت کرمانشاه، اینجا کلیک کنید.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support