EN

شبکه آزمایشگاهی

معرفي شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران

 

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ایران با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال 1393 تحت  نظارت و مديريت معاونت علمی و فناوری رياست جمهوري ، كار خود را آغاز نموده و هم اكنون اين شبكه با تعداد 502 آزمايشگاه ، 10993 دستگاه و 32808 آزمون ، در سطح كشور فعاليت دارد  و پژوهشگاه صنعت نفت  به عنوان عضو قطعي ، در شبكه فعال است.
دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه‌های خدماتی بوده و علاوه‌بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و موارد مشابه، می‌توانند در این شبکه عضو شده و فعالیت نمایند.

 

اهداف شبکه :
– بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های فناوری راهبردی؛
– تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی؛
– جمع آوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاهی و پراکندگی آن در سطح کشور (با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی کشور)؛
– ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجارب؛
– استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد؛
– کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور.

 

باشگاه مشتریان :

خدمت اعتباری و طرح تخفیف خدمات؛ ثبت نام افراد و شرکت ها 

یکی از اهداف فعالیت شبکه آزمایشگاهی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع به خدمات آزمایشگاهی است. در همین راستا، شبکه سامانه‌ی ارایه طرح‌های ویژه‌ی تخفیف در خدمات آزمایشگاهی به مشتریان شبکه را از طریق پایگاه اینترنتی خود راه‌اندازی نموده‌است. در این سامانه، طرح‌های حمایتی مختلفی ارایه خواهد شد که متقاضیان پس از ثبت نام، در صورت دارا بودن شرایط، از خدمات طرح انتخاب شده، بهره‌مند می‌گردند.

به متقاضيان محترم خدمات علمي، آزمايشگاهي و مشاوره اي پژوهشگاه  توصيه مي شود براي بهره مندي از امكانات شبكه، در ” باشگاه مشتريان ” به نشاني: Login.labsnet.ir ثبت نام نمايند. شيوه ثبت درخواست خدمات آزمايشگاهي در سامانه و از طريق باشگاه مشتريان ، متعاقبا اعلام خواهد شد.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support