پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر توفیقی در نشست خبری انستیتو فرآورش گاز

گازهای فلر مهار می شوند

دكتر جعفر توفيقي،رييس پژوهشگاه صنعت نفت در نشست خبري كه روز سه شنبه ١٨ ارديبهشت ماه در غرفه این سازمان برگزار شد یكي از سياست هاي  وزارت نفت را تاسيس انستيتو هاي مختلف در دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي كشور دانست و گفت : انستيتو فراورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت، قرار است در زمينه توسعه دانش هاي فني  مختلف  در صنعت نفت فعالیت کند.

وي با بيان اينكه اين انستيتو در سه محور اصلي شيرين سازي گاز با فناوري هاي مختلف اقدامات لازم را انجام می دهد گفت: تاكنون پروژه هاي مختلفي در اين انستيتو به انجام رسيده كه يكي از حوزه هاي در دست اقدام ، توسعه  تكنولوژي هاي موجود در حوزه شيرين سازي با انرژي و هزينه كم تر است.

توفيقي به محور ديگري از فعاليت هاي اين انستيتو اشاره كرد و افزود: انستيتو در حوزه مهار گاز هاي فلر كه يكي از معضلات صنعت نفت است نيز فعاليت مي كند و تلاش مي شود با روش هاي جديد از زيان هايي كه به اقتصاد كشور و محيط زيست وارد مي شود جلوگيري كند.

رييس پژوهشگاه، محور ديگر فعاليت هاي اين انستيتو را مرتبط با فرآيندهاي سولفورزدايي خواند و گفت: با سنگين تر شدن نفت و تركيبات نفتي، سولفورزدايي اهميت زيادي پيدا مي كند و پس از آن  چرخه بازيافت گوگرد و استفاده از اين محصول بسيار حائز اهميت است كه مي بايست در دستور كار قرار گيرد.

وي در خاتمه تصريح كرد: اين انستيتو ابتدای سال جاری افتتاح و نقشه راه آن تدوين شده است و اميدواريم يكي از انستيتو هاي پيش رو در صنعت نفت باشد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت