پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با همکاری سه جانبه برگزار می شود؛

اولين همايش جدا‌سازي كرايوژنيك هوا و Mini LNG

اولين همايش جدا‌سازي كرايوژنيك هوا و ميني ال ان جي با همكاري پژوهشگاه صنعت نفت، شركت آريا پتروتوان و شركت چيني فورچون روز دوشنبه 5 شهريور‌ماه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي پژوهشگاه برگزار خواهد شد.

مهندس مهدي نوروزي دبير اجرايي اين همايش به مهم‌ترين محور‌هاي برگزاري اين همايش اشاره كرد و گفت: فناوري و فرآيند جداسازي كرايوژنيك هوا، فناوري و فرآيند واحد‌هاي Mini LNG، ارزش افزوده حاصل از فناوري كرايوژنيك در توليد اكسيژن، نيتروژن، آرگون و گاز مایع از مهم‌ترين محور‌هاي اين همایش محسوب مي‌شوند.

وي در همين راستا تصريح كرد: همواره در صنايع نفت، گاز، پتروشيمي و فولاد استفاده از گاز‌هاي اكسيژن، نيتروژن و آرگون امري ضروري است كه از فناوري‌هاي متعددي مي‌توان اين گاز‌ها را تهيه كرد. از اين رو تصميم داريم از تكنولوژي كرايوژنيك كه فناوري روز دنيا مي‌باشد براي جدا‌سازي گاز از هوا بیشتر بهره‌مند شويم بنابراين يكي از محور‌هاي اصلي همايش بر پايه اين موضوع مي‌باشد.

نوروزي با تاكيد بر اين‌كه كشور ايران از منابع عظيم گاز طبيعي برخوردار است ولي در برخی موارد انتقال و مصرف آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد تصريح كرد: يكي از روش‌هاي اقتصادي و بهينه، بكارگيري فناوري ميني ال ان جي است كه در اين روش با مايع‌سازي و كاهش حجم گاز در مقیاس کوچک ، انتقال و مصرف آن را مي‌توان به راحتي انجام داد.

دبير اجرايي اين همايش ادامه داد: شركت چيني فورچون يكي از شركت‌هاي معتبر در زمينه مهندسي، طراحي و ساخت واحد‌هاي ميني ال ان جي و واحدهای جدا‌سازي هوا مي‌باشد كه قرار است در اين همايش به عنوان یکی از برگزارکنندگان حضور داشته باشد.

.ایشان افزود : با توجه به سابقه پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه تحقیق و پژوهش پیرامون مینی ال ان جی، این همایش فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات و معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در کشور میباشد

گفتني است علاقه‌مندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با دبیرخانه همایش به آدرس الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید یا شماره تلفن 26406242 تماس حاصل نمایند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت