پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت

 

در دومين روز از نمايشگاه نفت تهران؛

كارگاه آموزشي مديريت خوردگي در بيست و سومين نمايشگاه نفت تهران

پژوهشگاه صنعت نفت در دومين روز از بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي كارگاه آموزشي در زمينه مديريت خوردگي برگزار خواهد كرد.

دكتر نشاطي، رييس پرديس انرژي و محيط زيست پژوهشگاه صنعت نفت ضمن تاييد مطلب فوق گفت: امسال يكي از پروژه‌هاي جامع اين مجموعه در زمينه مديريت خوردگي با شركت ملي گاز است و اميدواريم كه با تلاش محققان و كارشناسان اين سازمان بتوانيم اين پروژه را درسایر شرکت­ های زیر مجموعه پياده‌سازي و اجرا كنيم.

وي در همين راستا تصريح كرد: از اين رو كارگاه آموزشي با عنوان مديريت خوردگي را در ايام نمايشگاه در نظر گرفته‌ايم كه قرار است اين دوره با مشاركت مديركل دارايي‌هاي فيزيكي وزارت نفت به صورت مشترك برگزار شود.

نشاطي به عمر زياد تاسيسات نفتي در شركت ملي نفت نيز اشاره كرد و گفت: اجراي طرح مديريت خوردگي يكي از راهكار‌هاي كاهش حوادث محسوب مي‌شود و اگر بتوانيم نظام مناسبي را در راستاي بهبود عمر اين تاسيسات اجرا كنيم ميزان حوادث جاني، مالي و تحميل هزينه‌‌هاي هنگفت به شركت ملي نفت تا ميزان قابل ملاحظه‌اي كاهش مي‌يابد.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه مديريت خوردگي از سال‌ها قبل در شركت‌هاي بزرگ دنيا اجرايي مي‌شود، تصريح كرد: در ايران طرح تاكنون به مرحله اجرا نرسيده است و پژوهشگاه صنعت نفت از دو سال پيش كارگروهي در زمينه مديريت خوردگي تشكيل داده و اميدواريم با تلاش همه دست‌اندركاران اين حوزه بتوانيم نظام بومی مدیریت خوردگی را پیاده سازی کنیم.

وي ادامه داد: نظام مديريت خوردگي صنعت نفت در سال 93 از سوي وزير محترم نفت ابلاغ شده است و بر اساس اين ابلاغيه تمامي شركت‌هاي زير مجموعه ملزم به پياده‌سازي آن هستند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت