پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت

 

روز سه‌شنبه 14 اسفند ماه از سامانه‌های پرتابل تشخیص آلاینده‌های زیست‌محیطی در پژوهشگاه صنعت نفت رونمايي و تحويل كارفرما داده شد.

دكتر جابر نشاطي، رئيس پرديس انرژي و محيط زيست پژوهشگاه صنعت نفت در حاشيه اين رونمايي گفت: سنسور‌هاي محيط زيست بسيار متنوع مي‌باشند و در بخش‌هاي مختلف صنعت نفت قابل بهره‌برداري نيز مي‌باشند.

وي در همين راستا تصريح كرد: بيش از 30 نوع سنسور به صورت پرتابل وجود دارد كه در صنعت مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه در پژوهشگاه صنعت نفت 17 نوع از اين سنسور‌ها ساخته شده و داراي اثر بخشي بسيار بالايي نيز در صنعت بوده‌اند.

نشاطي با تاكيد بر اين‌كه اين زير ساخت‌ها با استفاده از نيروي انساني كارآمد، سيستم‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري ايجاد شده است، تصريح كرد: اين آمادگي در پژوهشگاه وجود دارد كه اين سنسور‌ها را توسعه بخشد و تجاري‌سازي اين سامانه‌ها نيز در دستور كار قرار گرفته است تا در آينده نزديك ورود اين سنسور‌ها به داخل كشور كاهش يابد.

گفتني است در اين مراسم دكتر جعفر توفيقي رئيس پژوهشگاه، اعضاء هيات رئيسه و دكتر ابوالفضل مرداي رئیس واحد پژوهش و فناروي شركت ملي نفت ايران به عنوان نماينده كارفرماي اين پروژه حضور داشتند.

شايان ذكر است، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در اين رونمايي بر ضرورت حمايت از ظرفيت‌ها و استعداد‌هاي پژوهشگاه تاكيد و تجاري‌سازي اين‌گونه دستاورد‌ها را از سياست‌هاي راهبردي و محوري اين مجموعه دانست.

خاطر نشان مي‌شود شركت‌هايي نظير شركت نفت فلات قاره و پايانه‌هاي نفتي  كاربران اين سامانه محسوب مي‌شوند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت