پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

شنبه 16 اردیبهشت ماه قرارداد طراحی پایه و واگذاری بهره برداری از حق دانش فنی افزایش ظرفیت واحد پنتان و تولید هگزان پلیمر گرید با حضور رییس هیات مدیره پالایشگاه نفت کرمانشاه و رییس پژوهشگاه صنعت نفت به امضا رسید.

دکتر توفیقی، رییس پژوهشگاه در حاشیه امضا این قرارداد با تاکید بر توانمندی های بالای این مجموعه در رفع نیازهای پژوهش و فناوری صنعت نفت گفت: همکاری پژوهشگاه با پالایشگاه کرمانشاه آغاز شده و از آن جا که پژوهشگاه صنعت نفت در طراحی و احداث واحد تولید پنتان در پالایشگاه کرمانشاه تجربه خوبی دارد مسولین این پالایشگاه تصمیم به توسعه همکاری با این مجموعه گرفتند.

ایشان با بیان اینکه قرار است طرح قبلی واحد پنتان را افزایش ظرفیت دهیم افزود: با برنده شدن پژوهشگاه صنعت نفت در این مناقصه یک واحد جدید تولید هگزان پلیمر گرید در پالایشگاه کرمانشاه اضافه خواهد شد.

در ادامه این مراسم سهراب بر اندیشه، رییس هیات مدیره شرکت پالایش نفت کرمانشاه با بیان اینکه تولید هگزان بدون بنزن برای اولین بار در کشور در پالایشگاه کرمانشاه تولید خواهد شد، گفت:در حال حاضرهگزان پلیمر گرید از خارج از کشور وارد می شود و در کشور اگر واحد کوچکی هم تولید این محصول را بر عهده دارد به روش اسید شویی است که برای محیط زیست بسیار مضر است.

وی در ادامه تصریح کرد: این طرح یک طرح سبز و دانش بنیان محسوب می شود و برای اولین بار در پالایشگاه کرمانشاه با کمک پژوهشگاه صنعت نفت اجرایی می شود.

مهندس براندیشه با تاکید بر اینکه هگزان بدون بنزن در این فرآیند تولید می شود، افزود: میزان بنزن موجود در هگزان تولیدی در این واحد از 6 تا 4/5 درصد به یک صدم درصد کاهش خواهد یافت .

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت