پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با امضای تفاهم نامه با سازمان انرژی اتمی صورت می گیرد؛

ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع بالادستی صنعت نفت

 

پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژي اتمي در زمينه ساخت تجهيزات مورد نياز صنايع بالادستي نفت روز چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ماه تفاهم نامه همكاري امضا كردند.

دکترتوفيقي با اشاره به اولویت های صنعت نفت در حوزه بالادستی و توانمندیهای پژوهشگاه در این حوزه گفت: در قالب اين تفاهم نامه از توانمندي هاي انرژي اتمي كه در حوزه ساخت تجهيزات سابقه بسيار زيادي دارند استفاده مي كنيم و اين تفاهم نامه به ما كمك مي كند كه از پتانسيل و ظرفيت هاي فناورانه سازمان انرژي اتمي در ساخت تجهيزات حوزه بالادست استفاده كنيم.

همچنين اصغر زارعان، دستيار ويژه رييس سازمان انرژي اتمي در امور اجرايي نيز پس از امضا اين تفاهم نامه گفت:در فروردين ماه سال ٩٧ جمهوري اسلامي ايران خودكفايي خود را در راستاي طراحي،ساخت و بهره مندي از ظرفيت هاي داخل و مواد داخل اعلام كرده است.

وي ادامه داد:سازمان انرژي اتمي نيازمندي خود را در زمينه هاي مختلف برآورده ساخته و موفق شده از سرريز دانش انباشته خود در حوزه خدمت رساني به بقيه صنايع نيز خدمات موثري ارايه كند و ايران را از واردات انواع سانترفيوژ ها خودكفا كند.

زارعان به همكاري اين سازمان و پژوهشگاه صنعت نفت نيز اشاره كرد و گفت: پیش از این همكاري خود با پژوهشگاه صنعت نفت را با تحویل اولین سانترفيوژ سنگ مخزن در فروردين ٩٦ آغاز كرده ايم.

ايشان تصريح كرد: مزيت ها و امكانات اين سانترفيوژ بر حسب اظهارات متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در زمينه كاركرد با گزينه ها و نمونه هاي خارجي برابري مي كند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت