پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در هم اندیشی عملکرد سازمان:

تحلیل گزارش‌های عملکردی، زمینه ساز رشد سازمانهاست

روز يك‌شنبه بيستم خردادماه، چهارمين نشست تبادل نظرات و دیدگاه‌ها پیرامون ارزيابي عملكرد پژوهشگاه، با حضور رييس، معاون‌برنامه‌ريزي و جمعي از كاركنان پژوهشگاه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي اين مجموعه برگزار شد.

دكتر جعفر توفيقي، در اين مراسم با بيان اين‌كه سازمان‌ها همواره ماموريت‌هايي را بر اساس اساسنامه خود دنبال مي‌كنند، گفت: هر مجموعه‌اي موظف است كه گزارشات دوره‌اي از عملكرد سازمان خود تهيه كند، چرا كه تحليل آن‌ها مي‌تواند به پيشبرد اهداف سازمان كمك كرده و از دور شدن شركت‌ها از ماموريت‌هاي محوری شان جلوگيري نمايد.

ایشان يكي از كاربرد‌هاي تهيه گزارشات عملكرد را پاسخگويي به ذينفعان خواند و افزود: از آنجا كه سازمان‌ها باید نسبت به مسئوليت‌هايی که به عهده دارند پاسخ‌گو باشند، تهيه گزارش عملكرد براي بازخورد‌گيري و در معرض ارزيابي و نقد قرار گرفتن بسيار ضروري مي‌باشد.

رييس پژوهشگاه ارزيابي داخلی سازمان را از ضرورت‌های مهم در مسیر تعالی برشمرد و گفت: تهيه گزارشات عملكرد از منظر درون‌سازماني و فردي نيز بسيار حايز اهميت است زیرا این نوع ارزيابي، همواره به عنوان يك اصل اساسي شناخته شده و سازمان‌ها از طريق مكانيزم‌هاي مختلف اين ارزيابي را براي شناسايي نقاط قوت و ضعف خود به كار مي‌برند تا در نهايت تصميمات درست اتخاذ شود.

وی در همين راستا تصريح كرد: تجربه نشان داده است كه تعهدي كه درون تمامي افراد نهادينه مي‌شود ‌مي‌تواند مهم‌ترين موتور محرك و انگيزه براي بهبود و تعالي سازمان محسوب شود؛ از اين رو ارزيابي مقياس‌هاي فردي را بايد در دستور كار قرار داد.

رييس پژوهشگاه تعيين شاخص‌هاي اثر بخشي براي ميزان تاثير‌گذاري سازمان‌ها را بسيار ضروري خواند و گفت: ارزيابي‌ها و تهيه گزارشات عملكردي بايد از پايين‌ترين سطوح و واحد‌هاي سازماني آغاز و در نهايت به راس سازمان منتهي شود و متناسب با ذينفعان، از اين گزارشات در زمان‌هاي مختلف بهره‌برداري شود.

وي در خاتمه تصريح كرد: بررسي مدل‌هاي مختلف ارزيابي، به‌كارگيري شاخص‌هاي متناسب با هر واحد براي ارزيابي و استفاده از پايگاه‌داده‌هاي مناسب براي اين هدف از ديگر مواردي است كه مي‌باست مد نظر قرار گيرد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت