پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

مهندس منوچهری در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت؛

ظرفیت های داخلی، پشتوانه ارزشمندی در صنعت نفت کشور است

روز شنبه دوم تير‌ماه غلامرضا منوچهری؛ معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه، به همراه سید صالح هندی، مدير اكتشاف و ابراهیم علوی طالقانی، مدیر پژوهش و فناوري این شرکت از دستاوردهاي فناورانه پرديس‌هاي سه‌گانه پژوهشگاه صنعت نفت بازديد كردند.

مهندس غلامرضا منوچهری، پس از بازديد از دستاوردهاي این سازمان در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار روابط عمومي پژوهشگاه با بيان اين‌كه اين مجموعه سابقه طولاني در پژوهش های فناورانه دارد و با مدیران و كارشناسان ممتاز خود مي‌تواند پشتوانه موثري براي صنعت نفت به حساب آيد، گفت: مديريت صنعت نفت انتظار دارد كه پژوهشگاه به طور موثرتري با شركت‌هاي عملياتي و توسعه‌اي همكاري كند تا در زمينه افزايش ضريب برداشت و بالابردن بازیافت مخازن نتايج بهتري حاصل شود.

وي با تاكيد بر اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت مطالعات عملياتي در حوزه مخزن را آغاز كرده است، تصريح كرد: مياديني نظير يادآوران و آزادگان براي اولين بار توسط پژوهشگاه مورد مطالعه و بررسي قرار گرفته كه نتايج آن بعنوان پشتوانه موثري براي ذخاير كشور مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به ساخت افزايه‌هاي حفاري در پژوهشگاه نيز اشاره كرد و گفت: خوشبختانه در اين زمينه همكاري‌هاي مناسبي بين اين مجموعه و شركت‌هاي توسعه‌اي وزارت نفت و پيمانكاران حفاري وجود دارد و توصيه مي‌كنم كه اين برنامه به صورت يك طرح و مدل تجاري طراحي شود تا این دستاورد كه در زمانی طولاني حاصل شده است، درصنعت حفاري كشور به نحو احسن موردبهره‌برداري قرار گیرد.

وي بر اهميت بهره گیری از فناوری دیجیتال نيز تاكيد كرد و افزود: پژوهشگاه صنعت نفت بايد در زمينه‌ استفاده از نرم‌افزار‌هاي روز دنيا، ثبت، ضبط و پردازش اطلاعات، مهندسي مخزن و ازدياد برداشت استفاده حداكثري داشته باشد.

منوچهري در خاتمه به جايگاه پژوهشگاه صنعت نفت نيز اشاره كرد و تصریح کرد: اين مجموعه باید با استفاده از ظرفیت های بسيار خوبي که دارد، تعاملات بيشتري با صنعت برقرار کند تا بیش از این شاهد حضور اين پژوهشگاه درمحيط‌هاي توسعه‌اي و اجرايي باشيم.

دكتر جعفر توفيقي نیز در این دیدار، با ابراز خرسندي از حضور مديران ارشد صنعت نفت در اين مجموعه، با اشاره به تاکید وزارت نفت بر جنبه‌هاي عملياتي فعالیت های پژوهشی در 4 سال گذشته، پژوهشگاه را انباشتی از 60 سال دانش و تجربه در صنعت نفت و گاز کشور دانست و تاکید کرد که پژوهشگاه صنعت نفت، امروز با بهره گیری از زبده ترین نيرو هاي انساني متخصص و پیشرفته ترین تجهیزات فناورانه، از پتانسیل عظیمی در خدمتِ تمام قد به صنعت نفت کشور برخوردار است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت