پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دکتر جعفر توفیقی در دیدار با مدیران ارشد شرکت ملی نفت ایران؛

با 60 سال تجربه فناورانه، تمام قد در خدمت صنعت نفت هستیم

رييس پژوهشگاه صنعت نفت و معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور مهندسی و توسعه به همراه هيات همراه نشست مشتركي را با هدف توسعه همكاري‌ها و گسترش تعاملات فی مابین، روز شنبه دوم تيرماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار كردند.

دكتر جعفر توفيقي، با ابراز خرسندي از حضور مديران ارشد صنعت نفت در اين مجموعه به معرفي حوزه‌های مختلف تحقيقات فناورانه در پژوهشگاه پرداخت و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت، با بهره گیری از زبده‌ترین نيرو‌هاي انساني متخصص و پیشرفته‌ترین تجهیزات فناورانه و انباشت 60 سال دانش و تجربه ، امروز تمام قد در خدمت صنعت نفت کشور است.

توفيقي به تاکید وزارت نفت بر جنبه‌هاي عملياتي فعالیت‌های پژوهشی در 4 سال گذشته اشاره كرد و گفت: نقش پژوهش و فناوري در توسعه صنعت نفت، نقشی حیاتی و اجتناب‌ناپذير است و با توجه به راهبردی بودن این صنعت در كشور نیازمند نگرش و رويكرد دانش پايه و فناور محور در این حوزه هستیم.

رييس پژوهشگاه ضمن اشاره به سخنان وزير نفت مبني بر اين‌كه دستگاه‌هاي اجرايي مي‌بايست براساس تقاضا و درخواست صنايع فعاليت كنند افزود: این سخنان نشان از باور عميق به نقش پژوهش و فناوري در تبديل صنعت نفت، از يك صنعت عملياتي به يك صنعت دانش پايه و فناور محور دارد و پژوهش و فناوري، مهم‌ترين ابزار اين تحول محسوب مي‌شود.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت بايد آمادگي خود را براي پاسخگويي به انتظارات مديران وزارت نفت ايجاد كند، تصريح كرد: اين مجموعه با هدف ارايه خدمات به صنعت در تلاش است تا بازنگري‌هايي را در برنامه‌هاي راهبردي خود انجام دهد و تعاملات گسترده‌اي را با مشتريان و ذينفعان خود داشته باشد تا اينكه نقاط قوت و ضعف سازمان شناسايي و در نهايت تصميمات بهينه اتخاذ شود.

دکتر توفیقی با بیان اينكه در حال حاضر رقابت ميان مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌ها بسيار گسترش يافته‌اند، تصريح كرد: در چنين فضا‌هايي پژوهشگاه صنعت نفت بايد كيفيت دانش و فناوري خود را افزايش و هزينه‌ها را نيز كاهش دهد و علاوه بر اينكه به فضا‌هاي رقابتي مي‌انديشد بايد همكاري با شركت‌ها و دانشگاه‌هاي معتبر داخلي و خارجي را در دستور كار خود قرار دهد.

وي افزود: از آنجا كه پژوهشگاه درصدد آن است كه در مسير تعالي سريع‌تر حركت كند و پاسخگوي انتظارات وزير و مديران ارشد وزارت نفت باشد از تمامي پيشنهادات و نقطه نظراتي كه منجر به پيشبرد اهداف اين مجموعه مي‌شود استقبال مي‌كند.

خاطر نشان مي‌شود پس از اين نشست مشترك مديران ارشد وزارت نفت از دستاوردهاي پرديس‌هاي بالادستي، پايين‌دستي و انرژي و محيط زيست پژوهشگاه صنعت نفت نيز بازديد كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت