پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

با حضور مدیران شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران برگزار شد

سمینار آموزشی" نفت سنتزی" در جزیره قشم

سمینار آموزشی " نفت سنتزی" در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه سی­ ام و سی و یکم خردادماه با همکاری واحدهای آموزش و تحقیقات بازار پژوهشگاه صنعت نفت در جزیره قشم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، اختلاط نفت خام، فرآیندی است بسیار دقیق كه كوچكترين اشتباهي در نحوه ميزان اين اختلاط علاوه بر صدمات جبران ناپذير به تاسيسات پايين دستي، باعث عدم خريد نفت خام از سوي خريداران خارجي و كاهش ميزان اعتبار شركت ملي نفت ايران در بازارهاي بين المللي مي شود.

بر اساس این گزارش­ اهميت اختلاط نفت خام، چشم انداز بازار نفت خام در جهان تا سال 2040، ميزان كاهش سولفور مازوت تا ميزان 0.5% وزني بر اساس موضوعات مطرح شده توسط IMO تا سال 2020  و ارايه آخرين دستاوردهاي محققان پژوهشگاه صنعت نفت در ارتباط با نرم افزار RIPI Blend از مهم ترین موضوعات مورد آموزش در این سمینار بوده است.

آشنايي شركت­ كنندگان با توانمندي­ هاي علمي و فني محققين پژوهشگاه، قابليت­ ها و ظرفيت­ هاي نفتي موجود در سازمان منطقه آزاد قشم و همچنین آشنايي­ حاضرین­ با نحوه توليد نفت سنتزي و اهميت فراوان آن در ايجاد ارزش افزوده از مهمترین دستاوردهای این سمینار می باشد.

گفتنی است در اين سمينار 2 روزه مديران شرکت های مناطق نفتخیز جنوب، فلات قاره، امور بین الملل شرکت ملی نفت، برنامه ریزی تلفیقی، سازمان منطقه آزاد قشم و شرکت های خصوصی حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت